Óriási „rugót” teszteltek a tengerben, segíthet kizöldíteni az Egyesült Királyságot
A brit Spiralis Energy a tengeri hullámzást szeretné kiaknázni, hogy zöldenergiát termelhessen az Egyesült Királyság számára.
A brit Spiralis Energy a tengeri hullámzást szeretné kiaknázni, hogy zöldenergiát termelhessen az Egyesült Királyság számára.
Látványos fordulat közeleg: az európai zöldtechnológia reménysége, a svéd Northvolt komoly nehézségekkel küzd. Technikai problémák, elektromos járművek iránti lanyhuló kereslet, valamint Kína hatalmas dominanciája fenyegeti az európai akkumulátorgyártó jövőjét.
Svéd mérnökök olyan, tengerre telepíthető eszközt terveztek, ami egyszerre aknázza ki a szélben, a napsütésben és a hullámzásban lévő energiát.
Az ausztrál Carnegia Clean Energy nevű vállalat a tengerek hullámzását használná ki, hogy elektromos áramot termeljen.
Ma még a vízerőművek több tiszta fenntartható energiát produkálnak, mint minden más zöld energia, de vajon meddig? Ecuadorban és Kolumbiában már most kiderült, hogy az aszály miatt nagy a baj: adagolni kellett a vizet, és gyakorivá váltak az áramszünetek. Kína egyes régióiban a tartós aszály miatt hasonló a helyzet: gyakoriak az áramszünetek.
Kína 2022 júliusában kezdte el megépíteni a Kela erőművet, amely a minap elért teljes kapacitásával üzemeltetve évente 2 milliárd kWh elektromos áramot termelhet.
Az Európai Unió és az Egyesült Királyság közös projektjében a skót partoknál kapcsolják majd be az OE35 nevű gépet, ami a hasonló eszközök fejlesztésekor is útmutató lehet.
A magyar Enerhash megoldása az energiaszektorban és az adatközpontok piacában rejlő szinergiákat kiaknázva nyújthat lehetőséget a hatékonyságnövelésre. A cég több mint 2,5 milliárd forint értékű magánbefektetést kapott, melynek köszönhetően immár Enerhash-adatközpont növeli az egyik svéd állami energetikai nagyvállalat sarkkörön működő erőműveinek hatékonyságát. A techcég további befektetői tőkebevonást tervez.
A Google az ivóvíz helyett másfajta megoldással hűtené a szervereit, de segíti és támogatja a jobb vízgazdálkodást is.
Egy nagyjából 4000 háztartásból álló település éves villamosenergia fogyasztását is tudná fedezni Magyarország első vízierőműve, a több mint 100 éves gibárti létesítmény.
A tisztán elektromos hajtásláncú BMW iX szabadidő-autó markáns frontrészén egy rivális német márka terméke csillan meg.
A legtöbben a megújuló energiaforrásokról a napra és a szélre gondolnak, ám van olyan energiaforrás is, amiből – ha nem tervezzük meg kellően – környezeti szempontból nem túl fenntarthatóan nyerhetünk energiát. Lássuk, mi minden szolgálhat még megújuló energiaforrásként?