Az agyban, a májban és a vesében is felhalmozódik a mikroműanyag, az agynál a legnagyobb a baj
Amerikai kutatók szerint egyértelműen kimutatható, hogy az emberi szervezetben egyre több mikroműanyag halmozódik fel.
Amerikai kutatók szerint egyértelműen kimutatható, hogy az emberi szervezetben egyre több mikroműanyag halmozódik fel.
Ha eddig nem gondolkozott azon, milyen íze lehet a vörösboros, darált húsos csokoládénak, akkor itt az ideje, hogy bepótolja a lemaradását.
Jól van, és szabadon tud mozogni az a kínai beteg, aki egy genetikailag módosított sertésmájat kapott május közepén.
Az ember mája nagyon gyorsan meghálálja, ha nem fogyaszt több alkoholt, sőt a szervezet más szempontból is hálás lesz érte.
Ilyen korábban Magyarországon nem történt.
Régóta kutatják a szakemberek, miért van az, hogy a fehérrel ellentétben a vörösbor fogyasztásától már az ivás közben elkezd fájni az ember feje. Most végre megszülethetett a válasz, igaz, az elméletet még tesztelni kell.
Közel három évtizede dolgoznak egy kínai orvosi egyetemen azon, hogy alternatívát adjanak a májátültetésnek. Az állatkísérletek biztató eredményekkel zárultak, a nagy próbatétel most kezdődik.
A szakemberek szerint az emberi máj nemcsak a gazdaszervezetet képes túlélni, de tovább is élhet, mint egy átlagos ember.
A donormájat egy héten át életben tartó gépet fejlesztettek zürichi kutatók. Ez lehetőséget nyújt arra, hogy a sérült szervet is megmentsék, és regenerálva transzplantálják az orvosok.
A szervátültetésre előkészített májak akár egy hétig is használhatók maradnak egy új, számos kísérletben már bizonyított orvosi eszközzel. Feltalálói szerint kisebb csodát sikerült alkotniuk.
Száz orvos és szakdolgozó összehangolt munkájára volt hozzá szükség.
Először májcisztának hitték a születendő kislány hasában lévő foltot a kolumbiai orvosok, nem sokkal később azonban kiderült: valójában parazita ikertestvére növekszik benne.