7 hónapot kellett várni rá, de már lát is a ChatGPT
Számos halasztást követően megkezdte az OpenAI a ChatGPT videós képességeinek a bevezetését. Így akár egy füzetben lévő, kézzel írt matematikai probléma megoldásában is segíthet a chatbot.
Számos halasztást követően megkezdte az OpenAI a ChatGPT videós képességeinek a bevezetését. Így akár egy füzetben lévő, kézzel írt matematikai probléma megoldásában is segíthet a chatbot.
De amit hallott, azzal elégedett volt.
Az emberi látást érintő kezelésekhez is vezethet az az új módszer, melyet egy majmon próbáltak ki most a szakemberek.
A korral járó látásromlás a legegészségesebb életmóddal sem előzhető meg. Késleltetni viszont lehet és érdemes, hiszen nem mindegy, hogy 40 vagy 50 éves kortól kell olvasószemüveget viselni.
Erős nagyítóval is nehezen olvasni, ismerősök arcát pár méterről sem felismerni, irtózni a szembe adott injekcióktól és félni attól, hogy egyszer csak eljön a teljes vakság – sokaknak nagyjából ezt jelenti a mindennapokban, hogy makuladegenerációban szenvednek. De mi is pontosan ez a betegség, ami az időskori gyenge látás egyik leggyakoribb oka, miért alakul ki és hogyan lehet kezelni? Erről beszélgettünk a Semmelweis Egyetem Szemészeti Klinikájának igazgatójával, dr. Nagy Zoltán Zsolttal, két érintett pedig arról mesélt, hogy miként tudnak együttélni ezzel az állapottal.
Svéd kutatóknak sikerült megoldaniuk két problémát: össze tudták zsugorítani az agyi implantátumhoz tartozó vezetékeket, és elérték, hogy azok ne korrodálódjanak. Az elsődleges laboratóriumi tesztek ígéretes eredményre jutottak.
Magyarországon először végezték el sikeresen azt a műtéti beavatkozást, ami segít orvosolni a szaruhártyaidegi elváltozásokat. A műtét négy órán át tartott, plasztikai sebészek és szemészek dolgoztak rajta.
Nem szokványos, hogy valakinél a látásromlás a tüdőrák fő tünete. Most mégis ez történt. Az eset az orvosok és a betegek számára is fontos tanulságokkal szolgál.
Több millió ember szenved olyan szembetegségben, amely könnyen vaksághoz vezethet. Ausztrál kutatók most egy különleges és hatékony neuroimplantátum kifejlesztésén dolgoznak.
Bár kezdetben csak egy régi Nintendo grafikájával vetekszik, Musk szerint a Neuralink új chipje, a Blindsight idővel a normál emberi látás szintjét is elérheti.
Mintegy fél éve lehetett filmeket és sorozatokat nézni egy olyan alkalmazásban, amely minden valószínűség szerint jogszerűtlenül kínált hozzáférést a tartalmakhoz. A hiba az Apple ellenőrzési rendszerében volt: olyan appot engedtek át, amilyet nem kellett volna.
Amerikai kutatók az emberi színlátás különlegességeinek nyomába eredtek. Ehhez emberi retinát növesztettek laboratóriumban, és találtak is néhány érdekességet, amiről eddig csak keveset lehetett tudni.