1400 millió éven át tombolhattak a vulkánok a Holdon
A kínai Csang’o-6 szonda által a Földre visszahozott kőzetminták azt mutatják, hogy legutóbb 2,8 milliárd évvel ezelőtt tört ki vulkán a Hold felszínén.
A kínai Csang’o-6 szonda által a Földre visszahozott kőzetminták azt mutatják, hogy legutóbb 2,8 milliárd évvel ezelőtt tört ki vulkán a Hold felszínén.
Egyelőre a NASA szakemberei sem tudják pontosan, hogyan alakulhatott ki az a fekete-fehér csíkos kőzetdarab, amit a Perseverance fedezett fel a napokban.
Komoly történelme lehet a Bennu aszteroidának, az elemzések egy ősi óceánvilág nyomaira utalnak a NASA missziója során nyert mintákban.
Német kutatók egyelőre nem tudtak rájönni, miért van más tulajdonsága néhány holdkőzetet beterítő pornak, mint az összes többinek.
A térségben ritkának mondható puhatestű-maradványra bukkant egy fiú Wales egyik tengerpartjának sziklái között. A lelet nagyjából 200 millió éves lehet.
A brazil Paranai Szövetségi Egyetem kutatói szerint a Föld egyértelműen belépett az antropocén néven ismert földtörténeti korba, amit egy újabb elszomorító felfedezés bizonyít.
Egy, a Gale-kráterben talált ásvány, a tridimit hátteréről osztott meg nemrég új információkat egy kutatócsoport.
A Perseverance Mars-járó ezúttal egy olyan felvételt küldött haza, ami két dolog miatt is felkeltette a kutatók figyelmét.
A NASA 11 éve néma Mars-járója, a Spirit korábban egy olyan kőzetre bukkant, amilyet a Földön is találni.
A NASA Mars-járója, a Perseverance újabb sziklát vizsgált meg, és érdekes dologra bukkant.
Miközben a Perseverance a Mars déli része felé halad, a másik rover, a Curiosity sem tétlenkedik. Talált is valamit, ami alaposan meglepte a NASA kutatóit.
Kernowite névre keresztelték a brit tudósok azt az új ásványt, amiről sokáig azt gondolták, egy már felfedezett ásvánnyal van dolguk. Kiderült, a vegyi összetétele más.