Kína épp készült lecsapni a videójátékokra, aztán eszébe jutott valami: a pénz
Egy hónapot sem élt meg Kínában az a javaslat, amely erősen szabályozta volna az online játékok használatát. A döntés mögött a pénz állhat.
Egy hónapot sem élt meg Kínában az a javaslat, amely erősen szabályozta volna az online játékok használatát. A döntés mögött a pénz állhat.
Pert indítottak szülők az Epic Games ellen, mert szerintük a gyerekeik annyira a Fortnite rabjaivá váltak, hogy az alvásról, az evésről és a zuhanyzásról is lemondtak.
Kína korábban heti három órára korlátozta a 18 éven aluliak online játékidejét, most azonban lehet, hogy puhítja a törvényét.
Miután a kínai állami média korábban spirituális ópiumnak nevezte az online játékokat, a kínai kormányzat szigorú szabályozást jelentett be.
Sokkal izgalmasabb lenne az iskola, ha a videojátékokhoz hasonló logika mentén értékelnék a diákokat. Ehhez azonban le kell mondani a kötelező dolgokról és az osztályzásról is – hangzott el egy csütörtöki konferencián.
Szigorú új világ köszönt a 18 éven alattiakra jövő júniustól Kínában. Akkortól érvényesek ugyanis a frissen kidolgozott szabályok, amelyek valóban alkalmasnak tűnnek a függőség mérséklésére, ám egyúttal tovább redukálják a felhasználók eddig sem túl szabad online életét. A rendelkezések a szolgáltatókra is nagyobb terhet rónak.
A kínai kormányzat új törvénye értelmében innentől még kevesebb idejük jut a 18 éven aluli kínai fiataloknak a videojátékokra.
Egyre több szülő fogalmazza meg aggályait a Fortnite-tal kapcsolatban, mert a játék szerintük túlságosan is függővé teheti a gyermekeket. Néhány kanadai nem várt tovább, pert indított a kitaláló Epic Games ellen.
Az év első felében már százötvenen kértek önkorlátozást a Szerencsejáték Felügyeletnél; az érintettek jellemzően öt évig maradnának távol szenvedélyüktől.
Bekerült az Egészségügyi Világszervezet listájára a videojáték-függőség, amely mostantól hivatalosan is mentális rendellenességnek minősül a WHO szerint.
24 iskolában kampányolna a Szerencsejáték Zrt. és az Ökumenikus Segélyszervezet a játékfüggőség ellen – 6000 alap- és középfokú oktatást nyújtó intézmény van ma Magyarországon.
Három év alatt legalább a háromszorosára nőhetett a hazai szerencsejáték-függők száma – ez derül ki a Szerencsejáték Zrt. legfrissebb felméréséből.