Élet+Stílus MTI 2019. szeptember. 11. 06:47

Egyre többen tiltatják ki magukat a játéktermekből

Az év első felében már százötvenen kértek önkorlátozást a Szerencsejáték Felügyeletnél; az érintettek jellemzően öt évig maradnának távol szenvedélyüktől.

A függőségben szenvedők 2016 óta tehetnek jelentős önkorlátozó nyilatkozatot. Ennek értelmében magukat tiltatják el egy vagy több játékfajtától, vagy adott szervezőktől egy, három, esetleg öt évre. A Szerencsejáték Felügyelethez beérkezett nyilatkozatok alapján 2016-ban összesen hetvenhatan éltek a lehetőséggel, míg tavaly már kétszáztizennyolcan – olvasható a szerdai Magyar Hírlapban.

A lapnak Demetrovics Zsolt addiktológus, az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) oktatója azt mondta: a játékszenvedély olyan betegség, amelynél rendkívül magas a visszaesés kockázata, és az önkorlátozás hasznos "mankó" lehet, amikor az érintett visszazuhanna. Megjegyezte ugyanakkor, hogy

az önkitiltás önmagában nem elég. Összetett kezelésre van szükség, amelybe a gyógyszeres kúra és a pszichoterápia is beletartozik.

Az ELTE segélyvonalat működtet a szerencsejátékosoknak, ezt a 061/4116778 számon lehet elérni.

Itthon Martini Noémi 2024. december. 28. 10:00

„Nincs még egy ország, ahol különbséget tesznek menekült és menekült között” – hogyan élnek az állami támogatástól elesett kárpátaljai menekültek?

Augusztus vége óta nem jár állami lakhatási támogatás több ezer kárpátaljai menekültnek. Vannak, akik alkalmi munkából ki tudják termelni a lakbért, másoknak a Máltai Szeretetszolgálat továbbra is finanszírozza a lakhatást, de rengetegen tűnnek el nyomtalanul a rendszerből, és olyanokról is hallani, akik arra kényszerültek, hogy visszatérjenek Kárpátaljára. Az utóbbi négy hónapban több érintett családdal és szállásadóval maradtunk kapcsolatban, hogy megtudjuk, hogyan élnek túl. Három helyszín, három különböző sors.