Három év alatt legalább a háromszorosára nőhetett a hazai szerencsejáték-függők száma – ez derül ki a Szerencsejáték Zrt. legfrissebb felméréséből.
Gyakorlatilag feltűnés nélkül került ki a Szerencsejáték Zrt. weboldalára egy friss kutatás, amely a hazai szerencsejáték-használat kapcsán közöl részleteket.
A Világgazdaság által is idézett, szerencsejáték-függőségi térkép szerint három év alatt többszörösére nőtt a szenvedélybetegnek tekinthető játékosok száma Magyarországon.
A 2018 nyarán felvett adatok szerint
- a magyar felnőtt lakosság 4 százaléka tekinthető szerencsejáték-függőnek,
- 10 százalék mérséklet rizikófaktorú,
- és további 17 százalék az alacsony rizikófaktorú csoportba tartozik.
A kutatásból kiderült az is, hogy a magyarok nagyobb részének nem okoz gondot a szerencsejáték, illetve 28 százalék azt állította: egyáltalán nem játszik.
A Szerencsejáték Zrt. kutatásában a 15-17 év közötti fiatalok játékszokásait is vizsgálta. Az adatokból az derült ki, hogy már ennél a korosztálynál is előfordulnak szenvedélybetegek:
- A fiatalok 4 százaléka küzd a betegséggel,
- további 25 százalékuk veszélyeztetett,
- 14 százalék mérsékelt,
- 11 százalék pedig alacsony rizikófaktorúnak számít.
Ezek az arányok nagyjából egybevágnak a 18 év felettiek attitűdjeivel, mégis fenyegetőbb a fiatalok függőségi helyzete – írta a lap. Azok viszont, akik játszanak, nagyobb arányban válnak függővé.
A Szerencsejáték Zrt. felelős játékszervezőként maga is igyekszik megóvni a szerencsejáték káros következményeitől, a kutatás mellett ugyanis a függőség témájának szentelt tematikus weboldalt is létrehoztak.