Tech hvg.hu 2019. október. 08. 20:45

Kanadai szülők beperelték a Fortnite fejlesztőjét, mert szerintük túl addiktív játékot készített

Egyre több szülő fogalmazza meg aggályait a Fortnite-tal kapcsolatban, mert a játék szerintük túlságosan is függővé teheti a gyermekeket. Néhány kanadai nem várt tovább, pert indított a kitaláló Epic Games ellen.

Montreali Fortnite-játékosok szülei beperelték a játékot fejlesztő Epic Games-t, mert a cég szerintük szándékosan úgy alkotta meg a programot, hogy felhasználóit függővé tegye, erről azonban nem figyelmeztette őket – írta a Gamesindustry.

A keresetet egy kanadai ügyvédi iroda nyújtotta be, melyet egy helyi család bízott meg. A szülők azt állítják, mindkét gyermekük komoly Fortnite-függő, amelyet a játékkal töltött rövid idő váltott ki náluk. A szülők a keresethez az Egészségügyi Világszervezet (WHO) májusi határozatát is mellékelték, melyben a szervezet betegséggé nyilvánította a videojátéktól való függést.

A család egy cigarettagyártót érintő ügyre épít, amely ugyancsak Quebecben történt. Az ügyvédek akkor arra hivatkozva nyertek, hogy az alperesek nem tájékoztatják megfelelően a fogyasztókat, hogy termékük függőséget válthat ki. Bár a játék esetében létezik felhasználási feltétel, amit a játékosnak el is kell fogadnia, a kanadai ügyvédek szerint ez nem elégséges.

A dokumentáció azt ugyanis nem tartalmazza, hogy a program milyen veszélyekkel járhat.

A keresetben a szülők azt is hangsúlyozták, hogy a fiúk függőségük miatt nagyfokú stresszt okoznak a család többi tagjának, és napjában több órát is a játékkal töltenek, amely nem egészséges.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.