De miért van műanyagba csomagolva minden egyes kígyóuborka?
A termelők és az eladók fóliával igyekeznek védeni a kígyóuborkát. Van rá magyarázat, de tudósok szerint akadna jobb megoldás is.
A termelők és az eladók fóliával igyekeznek védeni a kígyóuborkát. Van rá magyarázat, de tudósok szerint akadna jobb megoldás is.
Ami eddig is logikus lépésnek tűnt, az mostantól kezdve kötelező azoknak, akik szeretnének egészségesebben élni: kerülni kell azokat az élelmiszereket, amik valamilyen csomagolással érintkeznek. A miértre svájci kutatók adták meg a választ.
Amerikai mérnökök fejlesztették ki a RoboGrocery nevű robotot, ami segít a bevásárlásnál becsomagolni a megvásárolt termékeket.
Egy millió forintra büntethetik, aki megszegi.
Leragasztották a lyukakat, mert ha rossz palackot dobnak bele, összezavarja a rendszert, és a jó palackok még nincsenek forgalomban.
Az automatákba csak az új rendszer szerint címkézett, feliratozott csomagolásokat lehet bedobni. Régi csomagolással próbálkozni fölösleges, és károsíthatja is az automatát.
Körülbelül egymillió tonna műanyagadalék szivárog az óceánokba évente – állapította meg egy svájci kutatóintézet.
Feszülten figyeli mindenki, milyen hatása lesz az izraeli-palesztin háborúnak a világpolitikára és a gazdaságra; tovább lassult a magyar infláció, de még mindig kiemelkedően magas másokéhoz képest; gondolkozik a kormány, tiltsa vagy támogassa-e az energiaitalokat. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Civil aktivisták fekete nejlonba csomagolták azt a II. világháborús szovjet emlékművet, amit június 19-én avatott fel a magyarországi orosz képviselet.
Két éven belül újrahasznosíthatónak kell lennie minden csomagolóanyagnak, amibe zöldséget és gyümölcsöt tesznek a kereskedők és a termelők.
Évente 100 tonna alapanyagot spórolhat meg az az orosházi cég, amelyik két másikkal közösen egy speciális műanyagcsomagolást fejlesztett ki.
Szeptembertől tovább drágultak a gyorséttermek, lassan inkább megéri helyben enni, mint elvinni magunkkal az ételt.