Jöhet egy másik beton, ami erősebb és jobb az eddiginél
Jelentősen csökkenthet a károsanyag-kibocsátás annak a betontechnológiának az alkalmazásával, amit a Virginiai Egyetem kutatói dolgoztak ki.
Jelentősen csökkenthet a károsanyag-kibocsátás annak a betontechnológiának az alkalmazásával, amit a Virginiai Egyetem kutatói dolgoztak ki.
Szingapúri mérnökök olyan 3D-nyomtatási eljárást fejlesztettek, ami az eddiginél több szén-dioxidot köt meg a nyomtatás során.
Amerikai kutatók olyan betont fejlesztettek ki, amely a tesztek alapján valós körülmények között is megállja a helyét.
Amerikai kutatók szerint nem kell semmilyen speciális anyagot hozzáadni a betonhoz, hogy erősebb legyen, elég csak a geometriai felépítésére összpontosítani. Az elsődleges eredmények őket igazolják.
Amerikai kutatók a kagylók héjában található gyöngyház anyagot utánozva fejlesztettek ki egy olyan megoldást, ami erősebb betont eredményezett.
Gyakorlatilag száműzhető a széndioxid-kibocsátás a cement- és betongyártás folyamatából, köszönhetően a Cambridge-i Egyetem kutatói által kidolgozott eljárásnak.
Ausztrál kutatók egy olyan járdát építettek, ami három részből áll össze: egy hagyományos és két speciális beton keveréke. Utóbbiak közül a zaccbeton a legfontosabb, ugyanis ha hosszabb távon beválik, forradalmat indíthat el a betongyártásban.
A szobrász új alkotásaiban Duna-parti hulladékot használt fel.
Japán fejlesztés az a beton, aminek környezeti lábnyoma rendívül alacsony. Fontos újítás ez a klímaváltozáshoz jelentős mértékben hozzájáruló építőiparban.
A kaliforniai központú Brimstone Energy azt a célt tűzte ki maga elé, hogy csökkentse a cementgyártásból származó szén-dioxid-kibocsátást. Az iparág globális szinten a teljes kibocsátás 8 százalékáért felel.
Betonból készítettek akkumulátort a Massachusettsi Műszaki Egyetem kutatói, találmányukkal ki lehetne váltani a ház energiaellátásának egy részét.
A környezetnek is jót tesz, és még a betont is lényegesen erősíti, ha a betongyártásba egy speciális eljárással a kávézaccot is bevonják – állítják az RMIT Egyetem kutatói egy friss tanulmányban.