Veszélyes kártevő jelenhet meg Magyarországon
Az őszi sereghernyó az Európai Unió több országában is felbukkant már.
Az őszi sereghernyó az Európai Unió több országában is felbukkant már.
Tartósan vízhiányos időszakot hirdettek a múlt péntektől kezdődően az egész országban. A lépés a mezőgazdasági termelők számára teszi lehetővé, hogy egyszerűbben és olcsóbban tudják öntözni veteményüket.
Aszály még nincs, de súlyos a helyzet.
Az elszaporodott vadállomány éves szinten legalább 21 milliárd forint értékben károsítja meg a gazdákat, ám a társaságok ennek csak töredékét, alig hárommilliárd forintot térítenek meg a kárvallottaknak.
Körülbelül kétszáz gazda tüntetett kedden délben Brüsszelben, az Európai Bizottság székháza előtt. A demonstrálók kelet-európai termelők volt, akik Lengyelországból, Szlovákiából, Magyarországról, Romániából és Csehországból érkeztek, a magyar gazdákat mintegy harmincan képviselték. Úgy tűnik, a tiltakozásuk eredményes volt.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara is figyelmeztetést küldött: a magyar piaci pozíciók akkor maradhatnak meg, ha az árstopokat minél hamarabb kivezetik.
Egyre többen gondolják, hogy a Jéger tehető felelőssé a súlyos aszályért.
Az intézkedés a NAK szerint alapvetően a kiskereskedelmet érinti, ott is csak a profit „kis százalékát”.
A Nemzeti Agrárkamara kilátásba helyezte, hogy az állam át is veheti a műtrágyagyár üzemeltetését. Mindez egy olyan szakmaszintű egyeztetésen hangzott el, amelyre Bige László cégét meg sem hívták – közölte a vállalat.
A gyümölcs nagy részét egyszerűen betárcsázzák a földbe.
Az Agrárkamara német mintára akar magyar sertéshúst a kiskereskedelemben, és a Penny Market tulajdonosát állítja követendő példaként.
A jégkármérséklő rendszer csak a jégesők mérséklésére képes, a határon túlról érkező jégtartalmú felhők és a szupercellákban nagy magasságban képződő jég ellen nem hatásos. A rendszer ezzel együtt minden évben több tízmilliárd forint kárt előz meg.