A legkevesebb szavazatot kapta és visszalépett az EP-alelnökjelöltségtől Járóka Lívia
2019-ben és a Néppárt jelöltjeként az első fordulóban megkapta a szükséges szavazatszámot Járóka Lívia, most függetlenként a legkevesebb voksot gyűjtötte össze.
2019-ben és a Néppárt jelöltjeként az első fordulóban megkapta a szükséges szavazatszámot Járóka Lívia, most függetlenként a legkevesebb voksot gyűjtötte össze.
Összejött a szükséges mennyiségű képviselői támogatás Járóka Líviának ahhoz, hogy elindulhasson az Európai Parlament alelnöki posztjáért.
A fideszes képviselők pedig elveszítették az összes bizottsági tagságukat – derül ki az Európai Parlament jegyzőkönyvéből.
Járóka Lívia arról beszélt: a kiszolgáltatott csoportok tagjainak meg kell adni a lehetőséget, hogy elmondják gondolataikat, és ezekhez a párbeszédekhez teret kell biztosítani. A roma származású politikus saját népe mellett ide sorolta többek között a melegeket és a leszbikusokat is.
A Fidesz európai parlamenti képviselőjét korábban gyorshajtáson kapták.
A nyomozás októberben indult, még nincs gyanúsítottja az ügynek.
Sürgős intézkedésekre van szükség arra az Európa Tanács jelentése szerint, hogy a romák jobb oktatáshoz jussanak, ehhez átfogó és hatékony tanárfelvételi és tanárképzési programra van szükség, de más területeken is sürgős felzárkóztatásra volna szükség.
Hadházy Ákos szerint a Fidesz európai parlamenti képviselőjének családjához is került egy államilag támogatott programra kapott milliókból. Az erről szóló kérdést a legfőbb ügyész a Központi Nyomozó Főügyészségre továbbította.
Hadházy Ákos elismerte, hogy nem Járóka Lívia cégébe mentek a támogatásként adott milliók, de szerinte annak egy részét a fideszes politikus férje és a testvére kapta meg fizetésként.
A fideszes képviselő szerint a cége és a tehetségmentő egyesülete között semmilyen kapcsolat nincs.
Hadházy Ákos adatigényléssel fordult az Európai Parlament fideszes alelnökéhez.