Itthon hvg.hu/MTI 2020. június. 11. 19:51

Járóka Lívia jogi elégtételt venne Hadházy állításai miatt

A fideszes képviselő szerint a cége és a tehetségmentő egyesülete között semmilyen kapcsolat nincs.

Járóka Lívia, az Európai Parlament alelnöke csütörtökön az MTI-hez eljuttatott közleményben reagált a Hadházy Ákos csütörtöki Korrupcióinfójára. A független országgyűlési képviselő Járóka Lívia egyesületeiről, tanácsadó cégéről, s az általuk kapott állami támogatásokról írt.

Hadházy szerint gyanús körülmények között került majdnem 35 millió forint állami támogatás előbb Járóka Lívia egyik egyesületéhez, majd a fideszes európai parlamenti képviselő tanácsadó cégéhez.

Nem tudni, mire költötte az állami milliókat Járóka Lívia egyesülete

Hadházy Ákos adatigényléssel fordult az Európai Parlament fideszes alelnökéhez.

A képviselő közérdekű adatigényléssel fordult Járókához, hogy a pénz felhasználásának körülményeit megtudja, de eddig nem járt sikerrel. Hadházy Ákos elmondta: ha Járóka Lívia nem válaszol egy héten belül a kérdéseire, feljelenti.

Járóka Lívia közleményében azt írta, Hadházy állításai minden valóságalapot nélkülöznek, amiért jogi úton kíván elégtételt venni.

Az Európai Parlament alelnöke azt állítja, hogy a Tehetségmentő Egyesület (JALTE) szervezet és a Farkas János Program működési költségeivel átláthatóan és részletesen elszámolt, az Emberi Erőforrások Minisztériuma mindkét programot külön ellenőrzés alá vonta.

Járóka szerint a JLR Consulting Kft. nevű cége és a JALTE Farkas János Program között semmi fajta kapcsolat nincs. A kft. bevételi forrása alapvetően építőipari tevékenység volt az adott évben - írta a fideszes képviselő.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.