Autó hvg.hu 2022. május. 24. 15:51

A hangjával biztosan nem fog szégyent vallani az első Ferrari szabadidő-autó – videó

Összetéveszthetetlen hangon szól a 12 hengeres motor.

Kétségkívül az év egyik legérdekesebb autóipari premierje lesz a Ferrari Purosangue érkezése, amely egy lassan öt éve tartó fejlesztés végére tehet pontot. Sok mindent lehet már tudni a kocsiról, és most már utcai körülmények között is lehetett hallani a hangját.

Az már korábban kiderült, hogy az első Ferrari szabadidő-autót 12 hengeres szívómotorral szerelik, és az is joggal elvárható, hogy erősebb modellt alkossanak, mint a Lamborghini Urus vagy a Bentley Bentayga, amelyek a leginkább közvetlen konkurenciát jelentik majd. Az olasz gyártó egyébként kerüli az új modellel kapcsolatban a szabadidő-autó elnevezést, inkább a FUV (Ferrari Utility Vehicle-t) használ helyette.

Egy friss videón a Ferrari Purosangue nem éppen csendesen járja az utcákat a motorháztetje alatt a Ferrari 812 Superfastban is megtalálható 6.5 literes motorral, amelynek teljesítménye minden bizonnyal legalább 800 lóerő. Nem zárható ki az sem, hogy a csúcsmodell még erősebb, akár 830 lóerős is lesz, mint a 812 Superfast Competizione, ami Maranello történetének legerősebb 12 hengeres motorjával van felszerelve.

Bár a Ferrari már megerősítette, hogy a Purosangue elsőként piacra dobott változata nem lesz villamosítva, szinte biztosra vehető, hogy ilyen is elérhető lesz. A fő jelölt az elektromos V6-is motorú hibrid rendszer, amelyet a nemrég debütált a Ferrari 296 GTB-ben.

A Purosangue bemutatkozására idén szinte biztosan sor kerül és az első kiszállítások 2023-ban megtörténhetnek.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.