Autó hvg.hu 2020. február. 06. 12:31

Ez a legkülönlegesebb Ferrari F40-es, egyben messze a legdrágább is

Mindig van a ritkaságok közt is egy igazi kincs. Pont, mint ez a Ferrari F40 LM.

Ha valaki egy Ferrari F40-esre vágyik, az készüljön fel, hogy eleve eurómilliókat költhet. A középmotoros olasz szuperautóhoz, amelyben egy 2.9 literes duplaturbós motor van és összesen 1311 példányt gyártottak belőle, általában jócskán az egymillió euró feletti ártartományban lehet hozzájutni.

Ugyanakkor, ahogy az ilyen ritkaságoknál lenni szokott, mindig van egy pár még ritkább változat belőlük. Jelen esetben egy versenyspecifikációval rendelkező Ferrari F40 LM-ről van szó.

Sotheby's
Sotheby's
Sotheby's
Sotheby's
Sotheby's

A 74045-ös alvázszámú ritkaságot a Sotheby’s aukciós ház bocsátotta árverésre sikeresen. Ez a darab olyan különlegességekkel rendelkezik, mint az erősebb fékrendszer, a versenyváltó, a merevebb karosszéria és az eredetinél lényegesen nagyobb teljesítményű motor.

A gyári autók 471 lóerője helyett ez a gép már 700 lóerős és mindehhez az utcai változatnál könnyebb, mindössze 1050 kilogrammos, míg az eredeti modellek tömege 1350 kiló volt.

Sotheby's
Sotheby's
Sotheby's
Sotheby's

Ez a példány az életét 1987-ben, prototípusként kezdte, egyike volt az első F40-eseknek. 1992-ben megvásárolta egy Rene Herzog nevű versenyző, aki a jelenlegi formájára alakítatta a Michelotto céggel.

A kocsi több tulajdonost is megjárt, többek közt a kilencvenes évek elején egy francia versenycsapatot is, ahol a gallok kék versenyszínét is kapta. A csapat szerepelt is Le Mansban 1995-ben, ahol a kocsi a kategóriájában a tizenkettedik lett.

A Sotheby’s-t a legutóbbi tulaj bízta meg az eladással, amelyre sor is került a csütörtöki napon és a kocsiért az új tulajdonosa nem kevesebb, mint 4 842 500 dollárt fizetett, amely jelen pillanatban közel 1,5 milliárd forint.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.