Az állat feje egy sisakra hasonlít.
Új ezerlábúfajt fedeztek fel Kalifornia déli részén, a gémkapocs hosszúságú ízeltlábú a Los Angeles-i fonal ezerlábú nevet kapta.
Az áttetsző, ceruzabél vékony ezerlábú tudományos elnevezése Illacme socal, egy dél-kaliforniai kirándulóhelyen egy autóút mellett, egy kávézó és egy napszemüvegbolt szomszédságában fedezték fel.
A teremtmény pár centiméterre a földfelszín alá ássa be magát, és mivel nem lát, a fejéből kinyúló csápokat használja tájékozódásra. A kutatók szerint szokatlan vegyületet bocsát ki magából. Az állatnak 486 lába van, a feje pedig egy sisakra hasonlít.
A kutatásban részt vevő Paul Marek, a Virginiai Műszaki Egyetem entomológusa elmondta, hogy az ezerlábúak elhalt szerves anyagokkal táplálkoznak, tehát fontos szerepet játszanak az ökológiában.
A világ legtöbb, szám szerint hétszázötven lábbal rendelkező élőlénye szintén Kaliforniában, a Szilícium-völgy szélén él. Az Illacme plenipes elnevezésű ezerlábút 1926-ban látták utoljára, majd csaknem nyolcvan éven át kihaltnak hitték a tudósok, míg 2005-ben Paul Marek újból fel nem fedezte.
A borítókép illusztráció.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Ahol a rizs az isten és perui a spárga: a Nobuban jártunk
Lehet variálni egy felső polcos étteremlánc menüsorában, vagy az főben járó vétek? Honnét tudja egy ázsiai kulináriát szolgáló étterem beszerezni az alapanyagait Budapesten, és hogy lesz a megoldás végül Spanyolország? Ezekről és sok másról faggattuk a Nobu Budapest séfjét, Schreiner Gábort, közben azt is megkérdeztük, hogy a halak filézése közben milyen gyakran vágja meg a kezét.