Védett természeti értékeket akar a bevételszerzés érdekében kiárusítani a kormány. A Greenpeace Magyarország szerint ez olvasható ki egy Semjén Zsolt által a napokban benyújtott törvénymódosítási javaslatból, amelynek azonnali visszavonását követelik a környezetvédők.
Védett természeti terület értékesíthető!
– a Greenpeace Magyarország szerint gyakorlatilag ez válik lehetővé, ha elfogadják azt a törvényjavaslatot, amit Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes nyújtott be az Országgyűlésnek pár napja.
Ha tehát valakinek egy szép nemzetipark-darabkára, vagy mondjuk a közeli tájvédelmi körzet egy szeletére fájna a foga, akár meg is vásárolhatja azt magának. Ez a felbecsülhetetlen értékű természeti kincseink gátlástalan kiárusítása
– írta a környezetvédelmi szervezet, amely a törvényjavaslat azonnali visszavonását követeli.
A Greenpeace Magyarország szerint a törvényjavaslat révén lehetővé válik a természetvédelmi területek magánkézbe adása. Mint írták, "a törvényjavaslatban ugyan az áll, hogy ez csak a természetvédelmi kezelésért felelős szerv előzetes jóváhagyásával történhet meg, ám azt nem lesz nehéz megszerezni, mivel független természetvédelmi hatósági rendszer már rég nincs Magyarországon.
Szerintük a vevőnek csupán elég megígérni a szerződésben, hogy vigyázni fog a területen található természeti értékekre, és erről időnként írásban is beszámol.
A törvényjavaslat azért is rendkívül aggasztó – írják – mert egyértelműen a bevételszerzés a cél: az indoklásból ugyanis látható, hogy az „értékesítési potenciállal” rendelkező területeket kívánják eladni, azaz
kiárusítják az állami vagyont.
A Greenpeace Magyarország a törvényjavaslat azonnali visszavonása mellett azt is követeli, hogy a kormány a lehető legmagasabb szinten biztosítsa hazánk védett természeti értékeinek megőrzését, hiszen ezek nélkül elveszítjük azt a lehetőségünket, hogy a klíma- és ökológiai válságot enyhítve egy élhető országot biztosítsunk a magyar embereknek – olvasható közleményükben.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Olajjal koccintó Orbán és Putyin – a varsói magyar nagykövetségnél akciózott a Greenpeace
A Greenpeace 40 ezer műanyag palackot vitt "ajándékba" Palkovics Lászlónak
Elillant történelem és babonamentes tűzvédelem – megnéztük a felújított Notre Dame-ot
Párizs székesegyháza fényesebben ragyog, mint valaha, de az évszázadok alatt felhalmozódott kosszal együtt mintha a történelmét is lemosták volna róla. Bár a felújítás még nem ért véget, ha a belső tér már nem változik, akkor az évtizedek múlva sebtében idelátogató turista azt se fogja tudni, mi történt az elmúlt öt évben a templom körül.