Az olajvállalat az itthon piacvezető ReMatot vásárolta fel, az újrahasznosítói kapacitása így évi 40 ezer tonnára nőtt.
A Mol-csoport felvásárolta a ReMat Zrt.-t, Magyarország piacvezető műanyag-újrahasznosító vállalatát, jelentette be az olajtársaság pénteken.
A cég éves feldolgozási kapacitása 25 ezer tonna, csaknem 200 alkalmazottat foglalkoztat,
termelőüzemei Tiszaújvárosban és Rakamazon találhatók, valamint logisztikai központja van Pozsonyban. A ReMat kommunális és ipari eredetű műanyaghulladékot hasznosít újra, többféle polietilén- és polipropilén-regranulátumot állít elő belőlük.
A hazai olajcégnek nem ez az első műanyag-újrahasznosítója, 2019 novemberében vették meg a német Aurora Kunststoffe GmbH-t. Az Aurora és a ReMat együttes kapacitása évi 40 ezer tonna műanyag újrahasznosítását teszi lehetővé.
A Mol emellett stratégiai partnerséget kötött a német APK vállalattal is, amely a műanyag-újrahasznosítási technológia fejlesztésével foglalkozik.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Saját márkás élelmiszeripari termékekkel lép piacra a Mol
Egy vérző ország minden gondja a lelkében – a mai propagandisták is megirigyelhetik, ahogy anno a magyar kormányfőről írtak
Harcolhattak volna robotzsaruval Horthy Miklós merénylői ellen száz évvel ezelőtt? A válasz meglepő módon majdnem igen, de ez még semmi. Az 1924 novemberében megjelent lapok meghökkentő híreiből válogattunk, amelyekből kiderül, hogy a vasútra mindig lehetett panaszkodni, a parlamenti zsidózás pedig nem sértett illemet akkoriban. A templomba járó nők kivágott, áttetsző ruhái ellenben igen.