Az ország keleti részét sújtó áradások eddig legkevesebb két áldozatot követeltek.
Legalább ketten meghaltak az Ausztrália keleti részét sújtó áradásokban, a hatóságok kedden 14 500 ember kitelepítését jelentették be.
A katasztrófavédelem a halottakat Queensland államból jelentette, a szomszédos Új-Dél-Walesben több települést kiürítettek, a meteorológiai szolgálat pedig további viharokra és áradásokra figyelmeztetett.
A térségben február végén is rekordmennyiségű csapadék hullott, az ítéletidő következtében március elejéig huszonketten haltak meg, a megáradt folyók városokat vágtak el a külvilágtól, illetve tanyákat és utakat mostak el, állatokat sodortak magukkal.
Márciusban az ENSZ Éghajlatváltozási Kormányközi Testülete(IPCC) felhívta a figyelmet arra, hogy az éghajlatváltozás visszafordíthatatlan következményekkel járhat Ausztráliára nézve, szakértők szerint a kontinensnyi országban az árvizek mellett nő az erdőtüzek, az aszályok és a ciklonok száma is.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is
Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.