A luxusdivatház hétfőn jelentette be, hogy ettől az évtől kezdve kollekcióiban az állatbarát műszőrmékre tér át.
Nem készít több divatcikket állatszőrméből a Dolce & Gabbana, helyette az állatbarát műszőrmét használja alapanyagként.
A milánói divatház, amely döntését a Humane Society International nemzetközi állatvédő szervezettel karöltve jelentette be, olyan divatmárkákhoz csatlakozik vállalásával mint az Armani, a Gucci, a Prada és a Moncler, amelyek már elfogadták a Fur Free Alliance (Szőrmementes Szövetség) nemzetközi állatjogi hálózat útmutatását.
A Dolce & Gabbana hangsúlyozta, hogy a cég olyan fenntartható jövőn dolgozik, amelyben nem szerepel az állati szőrme felhasználása. A bejelentés szerint azonban a szőrmekészítő mesterekkel továbbra is együtt dolgoznak, hogy megőrizzék a munkahelyeket és a mesterségbeli tudást.
Olaszországban ettől az évtől tilos a szőrmés állatok tenyésztése. Az utóbbi két évtizedben nagyjából húsz országban tiltották meg vagy korlátozták az állatok tenyésztését pusztán a szőrméjükért.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Rasszizmussal vádolják a Dolce & Gabbanát
Nem lesz több állati szőrme az Elle divatmagazinban
„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon
Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.