Több mint félszáz állat teteme került elő, a természetvédelmi kár meghaladja a 6 és fél millió forintot.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) augusztus 16-án számolt be róla, hogy több mint száz mérgezett csalétek és félszáz mérgezett állat teteme került elő néhány nap alatt a turai Szent András Dombi Vadásztársaság működési területén. Az áldozatok 96 százaléka védett madár volt.
Az egyesületnek most egy jövő heti tájékoztatójára kiküldött meghívójából az is kiderül, hogy a természetvédelmi kár már meghaladja a hat és fél millió forintot, illetve hogy az áldozatok listájára felkerült egy rétisas is, illetve sétáltatás közben egy kutya is evett mérgezett csalétket.
Az MME korábban azt írta, hogy a megtalált csalétkek számát tekintve ez az eset minden idők legsúlyosabb szándékos mérgezéses bűncselekménye Magyarországon, amely akár helyi ökológiai katasztrófát is okozhatott volna, ha a természetvédelmi szervezetek nem reagálnak azonnal. Később kiderült, az állatok halálát idegméreg okozta.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Kiderült, hogy nem mérgezéstől halt meg a három baranyai rendőrkutya
Mérgezés miatt pusztulnak tömegesen a varjak Miskolcon
Ön mire fog emlékezni 2024-ből? Szavazzon az év emberére, citromdíjasára, szavára és legabszurdabb történetére!
A köztársasági elnök bukásához vezető kegyelembotrány, önkormányzati, európai parlamenti és amerikai választások, szuverenitásvédelem és 1956 újraértelmezése. Idén is erős évünk volt, döntsön ön, melyek voltak 2024 legemlékezetesebb pillanatai! A szavazás december 19-ig tart.