Az 5,36 kilométeres szakasz 750 millió forintból épült meg.
Elkészült a Dunakeszit Budapesttel összekötő, 5,36 kilométeres kerékpárút, ezzel a Duna menti folytonos biciklis nyomvonal egészen Szobig, majdnem az országhatárig elér – írja a Magyar Építők.
EuroVelo 6 kerékpáros útvonal Európa folyói mentén több mint 3500 kilométer hosszan húzódik, ebbe a hálózatba csatlakozott Dunakeszi az újonnan átadott bicikliúttal. A Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. (NIF) 750 millió forintos beruházásában, a Penta Általános Építő Kft. kivitelezése mellett 4,9 kilométeres új, illetve 440 méteres kerékpározásra átalakított útszakasz épült. A széles pálya mellett a tervezők a Katonadombnál egy zöldövezeti pihenőhelyet is kialakítottak.
A szakasz pénteki átadásán jelen volt Mosóczi László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium közlekedéspolitikáért felelős államtitkára, Révész Máriusz, aktív Magyarországért felelős kormánybiztos, valamint Tuzson Bence, a térség országgyűlési képviselője is. Révész szerint az EuroVelo 6 hálózat sokat tehet az országért: úgy fogalmazott, szerte Európában több százezer családnak nyújt már megélhetést az aktív turizmusnak ez a formája, és Magyarországon is fontos részévé válhat az idegenforgalomnak.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Magától világító futurisztikus kerékpárút készült Esztergomnál
Megszűnhet a kerékpárút kötelező használata a bicikliseknek
MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát
A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.