Romániában ilyesmit terveznek.
Romániában várhatóan a jövő héten véglegesíti a környezetvédelmi minisztérium a PET-palackok visszaváltását szabályozó határozattervezetet – írta meg a Maszol.ro.
Tánczos Barna miniszter, az RMDSZ politikusa azt mondta:
a tárca javaslata szerint mérettől függetlenül 50 banis (nagyjából 35 forintos) betétdíj járna a legtöbb 3 literes PET-palackért.
A miniszter azt is mondta, hogy a visszaváltó automaták a kupak nélküli palackokat is elfogadják. Ebből meggazdagodni azonban nem lehet, mert Tánczos szerint csak a betétdíjas rendszer bevezetése után gyártott műanyag palackokért jár majd pénz. Ezeket egy megkülönböztető jelzéssel látják el, amit a visszaváltó automaták felismernek – közölte.
„Vagyis nem lesz lehetséges az, hogy valaki összegyűjt egy rakás korábban eldobott palackot, és beváltja” – magyarázta a miniszter, aki hozzátette, hogy a betétdíjas rendszer bevezetéséről szóló tervezetről előbb a koalícióban egyeztetnek, és utána kerül majd a kormány asztalára.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Belenyúl és lenyúl: két ágazatot kapnak karácsonyra a kormány kedvencei
Több mint 42 tonna szemetet emeltek ki a magyarországi vizekből februárban
Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?
A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.