Az enyhén használt cipőket kívánják piacra dobni. A cél a fenntartható fejlődés.
A Nike hétfőn jelentette be, hogy piacra dobja az enyhén kopottan, illetve némi gyári hibával rendelkező cipőit, amelyeket visszaküldenek nekik – írja a CNN. A fertőtlenített és kitisztított cipőket kedvezményes áron kívánják eladni az Egyesült Államokban az erre kiválasztott 8 üzletben, az év végéig pedig tovább bővítenék az ilyen boltok körét. A cikk szerint azokat a cipőket adják el újra, amelyeket 60 napos garancián belül visszaküldenek a vásárlók.
A Nike közölte, hogy egészen széles választék lesz a "felújított" cipőkből, beleértve a VaporMax, az Air Max és a React márkákat is. A nyárra már ilyen tipusú gyermekcipőkkel is készülnek.
A kezdeményezést a fenntartható fejlődés jegyében harangozták be, a nagy márkák az elmúlt időben próbálnak olyan képet mutatni magukról, hogy készek tenni a klímaváltozás ellen. Ez rájuk is fér, mert – mint ahogy a CNN írja – a divatipar szereplőit a legnagyobb szennyezők között tartják számon.
A Nike célja egyébként, hogy 2025-ig 70 százalékkal csökkentsék az üvegházhatású gázok kibocsátását. Ezenkívül a tízszeresére növelné azoknak a termékeiknek a mennyiségét, amit felújítanak, újrahasznosítanak vagy elajándékoznak.
Egy sportcipőt a sztori ad el, nem az, hogy mennyire fenntartható
Változás, válság vagy katasztrófa? Miért nem hiszünk a tudósoknak, és miért van már elegünk a témából? Pintér Dániel Gergő PR-stratéga és válságmenedzserrel, az Magyar Public Relations Szövetség Kríziskommunikációs Tagozatának elnökével beszélgettünk arról, hogyan is kellene hatékonyan beszélnünk a klímaváltozásról.
(Képünk illusztráció)
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Már 4000 forintért megveheti a Gucci új cipőjét – igaz, nem nagyon kap semmit
Kutyaszőrből, 3D nyomtatással készít komposztálható sportcipőket egy dizájner
MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát
A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.