Lesújtó adatokat tett közzé az Európai Unió Copernicus klímaváltozási szolgálata.
A feljegyzések kezdete óta 2020 volt a legmelegebb év Európában, a globális adatok szerint pedig 2016 és 2020 tartja a rekordot – közölte pénteken az Európai Unió Copernicus klímaváltozási szolgálata. A Föld átlaghőmérséklete 1,25 Celsius-fokkal haladta meg 2020-ban az iparosodás előtti szintet.
Az elmúlt hat év a legmelegebb időszak volt a feljegyzések kezdete óta.
2016-ban hasonlóan magas volt az átlaghőmérséklet, mint 2020-ban. Annyiban viszont más volt az akkori helyzet – jegyzi meg a Copernicus –, hogy a forrósághoz 2016-ban az El Nino jelenség tett hozzá 0,1–0,2 Celsius-fokot, tavaly viszont enélkül volt rekordmeleg.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Összeomlóban a biodiverzitás a Földközi-tenger keleti részén
A NASA fotóin látszódik csak igazán, milyen súlyosak a klímaváltozás következményei
„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?
Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?