Lesújtó adatokat tett közzé az Európai Unió Copernicus klímaváltozási szolgálata.
A feljegyzések kezdete óta 2020 volt a legmelegebb év Európában, a globális adatok szerint pedig 2016 és 2020 tartja a rekordot – közölte pénteken az Európai Unió Copernicus klímaváltozási szolgálata. A Föld átlaghőmérséklete 1,25 Celsius-fokkal haladta meg 2020-ban az iparosodás előtti szintet.
Az elmúlt hat év a legmelegebb időszak volt a feljegyzések kezdete óta.
2016-ban hasonlóan magas volt az átlaghőmérséklet, mint 2020-ban. Annyiban viszont más volt az akkori helyzet – jegyzi meg a Copernicus –, hogy a forrósághoz 2016-ban az El Nino jelenség tett hozzá 0,1–0,2 Celsius-fokot, tavaly viszont enélkül volt rekordmeleg.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Összeomlóban a biodiverzitás a Földközi-tenger keleti részén
A NASA fotóin látszódik csak igazán, milyen súlyosak a klímaváltozás következményei
Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát
Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.