Az északi sarkkörön vagy az Antarktiszon is látványosan olvadt a jégtakaró.
Az űrből készített fotósorozatot tett közzé a NASA „A változás képei” címmel. A felvételek a klímaváltozás, az urbanizáció és a természeti katasztrófák következményeit mutatják be. Az amerikai űrhivatal számos előtte-utána képet leközölt, mi ezekből gyűjtöttünk egy csokorral.
Az első két képen az látható, hogyan zsugorodtak az új-zélandi Mueller, a Hooker és Tasman gleccserek az utóbbi 17 évben.
A második fotópáron az északi sarkkör látható 1984-ben, majd 2012-ben.
A kép 2016 december 19-én készült az algériai Aïn Séfránál a Szahara sivatagban, ahol 1979 februárja óta először esett hó.
Az első képen a kanadai Yukonban található Kaskawulsh-gleccser látható 2015-ben, míg a másodikon a 2016-ban. A képek tökéletesen szemléltetik, mennyit olvadt a gleccser egy év alatt.
A dél-patagóniai jégmező látható Chilében. Az első kép 1986-ban, míg a második 2016-ban készült.
A Mississippi áradása 2019 decembere és 2020 februárja között.
A Thwaites-gleccser olvadása az Antarktiszon 2001 és 2019 között.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Horrorisztikus élmény: a NASA megint megmutatta, miket hallani a világűrben
Történelmi fotókat árverez el a NASA
"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is
Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.