Energiafelhasználásuk 40-50 százalékát is fedezni tudják majd a gyártórészleg mellé kerülő napelemekből.
Napelemparkot épít a nyíregyházi Lego-gyár. A napelemeket a gyártórészleg melletti területre telepítik, várhatóan már jövő nyáron - közölte a vállalat hétfőn. A megújuló erőforrást felhasználó erőmű évente 4,6 megawatt energiát lesz képes előállítani, ami a gyár energiaszükségletének 40-50 százalékát tudja majd fedezni.
A beruházás hozzájárul a Lego csoport nemrég bejelentett vállalásához, mely szerint
2032-re 37 százalékkal csökkentik gyárak szén-dioxid-kibocsátását .
A nyíregyházi gyáregységet 2014-ben adták át, de azóta többször kibővítették és továbbfejlesztették, és az építés során számos energiatakarékos megoldást alkalmaztak.
A cég céljai közé tartozik, hogy nem csak a működéséből - a gyárak, irodák, üzletek - származó kibocsátást csökkentse, ami az összes kibocsátásuk 10 százalékát teszi ki, hanem az ellátási láncok - a nyersanyag és a forgalmazás - energiafelhasználását is mérsékelje, ami a többi 90 százalék kibocsátásért felelős.
A Lego első féléves árbevétele 2020-ban 15,7 milliárd dán korona (753 milliárd forint) volt, ami hét százalékkal több, mint a korábbi. Az, 1932-ben Ole Kirk Kristiansen által alapított, és a dániai Billumban székelő magántulajdonban álló családi vállalat a világ egyik legnagyobb játékgyártója.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Meghallgatta a Lego a gyerekek kérését: száműzi a műanyag csomagolásokat
Lego haladóknak: itt a 2352 darabos Szellemirtók járgány
Rendszerváltás 35: A Baltikum, a Szovjetunió Nyugatja
Sem a deportálások, sem az oroszosítási kísérletek nem tudták kiirtani a balti népekből a függetlenségi vágyat, így amikor a ’80-as évek második felében megingott a szovjet kolosszus, a litvánok, a lettek és az észtek az elsők között cselekedtek.