Egyre idősödik a társadalom és egyre többen élnek városokban Európában, emiatt többen halnak a hőhullámok és a légszennyezés miatt itt, mint máshol a világon.
Európában halnak meg a legtöbben a klímaváltozás okozta hőhullámok miatt és idő előtt a légszenyezéssel összefüggésben – írta egy, a Lancet orvosi szaklapban megjelent tanulmány, amelyről az Euractiv számolt be.
A kutatásban részt vevő tudósok a klímaváltozásnak az emberek egészségére gyakorolt hatását vizsgálták. 40 szempontot vettek alapul, így például a zöld területekhez való hozzáférést a városokban, vagy a fűtés költségét. Arra jutottak, hogy a legfontos szempontok esetében egyre rosszabb a helyzet az egész világon.
Azt is hangsúlyozták, hogy különösen Európában súlyos gondot okoznak a hőhullámok és a légszennyezés, mivel egyre csak öregszik a társadalom és egyre nagyobb arányban városokban élnek az emberek.
2018-ban 296 ezren haltak meg a világon az extrém meleg miatt a statisztikák szerint, és az áldozatok közül 104 ezren idős európaiak voltak. A hőség és a szárazság miatt ráadásul egyre több erdőtűz üt ki, a füst pedig jelentős kárt okoz a környékbeli, ezt belélegző emberek szívében és tüdejében is.
Az Európai Környezetvédelmi Ügynökség is arra hívta fel a figyelmet, hogy az európai városok 99 százalékában egészségre káros a levegő minősége.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
3300 millió eurós veszteséget okoz évente Budapestnek a rossz levegő
Depresszióval küzd? A légszennyezés is lehet az oka
Medián: Tégláról téglára építi előnyét a Tisza, már 11 százalékkal jár a Fidesz előtt
Tíz százalékponttal nőtt öt hónap alatt a kormányváltást akaró magyarok aránya, ami egyértelműen a Tisza Párt felé tereli a lehetséges szavazókat. Egy Magyar Péter vezette lista jelenleg jó eséllyel abszolút többséget szerezne egy előrehozott választáson.