Kevés nagyvárosban van több köze a légszennyezettségnek a kialakuló betegségekhez, mint Budapesten.
Huszonkettedik helyen végzett Budapest a légszennyezettség miatt leginkább károsult városok listáján az Európai Népegészségügyi Szövetség tanulmánya szerint. Ezt akár forintosítani is lehet: 3300 millió euró, a Budapesten megtermelt GDP 6,2 százalékának megfelelő összegű veszteséget okoz a fővárosban a szennyezett levegő.
A kutatás 432 európai városban vizsgálta a légszennyezettség miatti megbetegedések és halálozások költségeit, az ebből fakadó veszteség egy lakosra számítva Bukarestben, Milánóban, Padovában, Varsóban és Pozsonyban a legnagyobb. Több magyar település is bekerült a “versenybe”, de ezeken jobb a helyzet: Győr a 158., Pécs a 275., Debrecen a 319. helyre került.
A tanulmány kiemeli, hogy a szennyezettség a kelet-közép-európai országokban főleg a fűtésből és a közlekedésből ered.
De ahogy az adatokból is látszik, korántsem csak a környéken van probléma a légszennyezésből: tavaly 500 ezer egyhónaposnál fiatalabb csecsemő halt meg a rossz levegőminőség miatt a világon.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
A leggazdagabb 1 százalék több légszennyezettségért felelős, mint az EU
Nem tudná teljesíteni az autóipar, ha tovább csökkentenék a légszennyezési határértékeket
Medián: Tégláról téglára építi előnyét a Tisza, már 11 százalékkal jár a Fidesz előtt
Tíz százalékponttal nőtt öt hónap alatt a kormányváltást akaró magyarok aránya, ami egyértelműen a Tisza Párt felé tereli a lehetséges szavazókat. Egy Magyar Péter vezette lista jelenleg jó eséllyel abszolút többséget szerezne egy előrehozott választáson.