A klímaváltozással magyarázta Hernádi Zsolt a cégcsoport új célját, amiben az újrahasznosítás is alapvető lesz. Egy nappal korábban derült ki, hogy elveszi a kormány az önkormányzatoktól a hulladékgazdálkodási feladatokat, hogy koncesszióba adja.
Ráerősít a hulladékgazdálkodásra a Mol, folytatva az új tevékenységek felé nyitó stratégiáját – mondta Hernádi Zsolt, a csoport elnöke a Világgazdaságnak adott interjúban. A lapnak nyilatkozva Hernádi arról beszélt: a klímaváltozás okozta kihívásokra válasz az új cél.
A körkörös gazdaságra építve nagyobb, mondhatni, stratégiai fókusz lesz hulladékkezelési tevékenységünkön
– fogalmazott. A Mol csoport az elnök szerint az egyik legösszetettebb hulladékgazdálkodási rendszert működteti a magyar ipari vállalkozások közül. A rendszer egységesítését tervezik – folyttta –, illetve, hogy ezt a rendszert hatékonyabban építik be a körkörös gazdaságba. Ehhez Hernádi szerint a tudás és az infrastruktúra is rendelkezésükre áll:
Mintegy ezer saját hulladékgyűjtő helyünk van Magyarországon.
Évente 100-120 ezer tonna saját hulladék sorsáról gondoskodik a Mol, ehhez jön a külső hulladék, például az elmúlt tíz évben begyűjtött, 65 ezer tonna fáradt olaj, amelyet építőipari bitumen gyártásában hasznosítottak. Évi 500 ezer gumiabroncs-hulladék is megfordul a cégcsoportnál, amelyből gumibitument, abból pedig utat készítenek. A Molnak továbbá két hulladékégetője is van – részletezte Hernádi –, amelyek kapacitása évi 25 ezer tonna.
Egy nappal korábban kiderült az is: elveszi a kormány az önkormányzatoktól a hulladékgazdálkodási feladatokat. A feladatot a Rogán Antal felügyelete alatt álló Nemzeti Koncessziós Irodán keresztül koncesszióba adják majd ki az arra alkalmasnak talált pályázóknak.
A szemetet is kicsavarná a kormány az önkormányzatok kezéből, Karácsony szerint a kormány a vereségtől tartva privatizál
A palackok újrahasznosítását nem írják elő a kedden benyújtott törvénymódosításban, de betétdíj helyett lesz visszaváltási díj, és aki vállalja a fém-, műanyag és üvegpalackok visszaváltását, az mentesülhet a környezetvédelmi termékdíj alól is. A kormány már hét éve halogatja a döntést a kérdésben, most sem kapkodja el, mert az új szabályok majd csak 2023 közepén lépnek életbe.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
A Mol vezet a legnagyobb árbevételű cégek Top 500-as listáján, de csökkent az előnye
Két és fél év múlva lehet kötelező az italospalackok visszaváltása
Helycsere a HVG egyetemi rangsorának élén: a BME megelőzte az ELTE-t, felért a dobogóra az SZTE
A BME lett a legjobb egyetem a HVG legfrissebb felsőoktatási rangsorában. A sokféle metszetben elkészített toplistákon szereplő intézmények vezetői sérelmezik az oktatási és tudományos Huxitot, és leghőbb vágyuk, hogy bekerüljenek a nemzetközi ligákba.