Zhvg Lengyel Miklós 2020. szeptember. 13. 13:18

Újratervezték a Pringles chips csomagolását, hogy zöldebb legyen

A britek kedvenc ropogtatni valója új köntösben jelenik meg. A gyártó azt ígéri, így legalább újrahasznosítható lesz.

Zhvg
Friss cikkek a témában

Az orvostudomány átkozza a chipset, a környezetvédők annak műanyag burkolatát, de mivel igen népszerű, ezért minden változás megmozgatja szinte az egész társadalmat. A sok bírálat miatt a Pringles chips gazdája úgy döntött: változtat a csomagoláson, mert a környezetvédők azt első számú közellenségnek tekintik. Az emberek ugyanis fogyasztás után otthagyják az erdőben vagy a tengerparton, ahol súlyosan károsítja a környezetet, mert nagyon nehezen vagy egyáltalán nem bomlik le.

A környezetvédők rémálma

A Pringles eddigi csomagolásának talpa fém volt, amelyen műanyag borítású papírhenger nyugodott. A hengert lezáró fólia szintén fémből készült, a visszazárhatóságot biztosító fedél viszont tiszta műanyag. A szakértők ezért csak "újrahasznosítási rémálomnak" nevezték. 

A márka tulajdonosa, a Kellog's most úgy döntött, hogy változtat. A környezetkímélőnek mondott henger 90 százalékban papírból van, és csak 10 százaléka műanyag. Ez belülről szigeteli azért, hogy megóvja a chipset az oxigéntől és a nedvességtől.

A brit Tescókban a termék próbaképpen kétfajta fedéllel lesz kapható: az egyik műanyagból készül, a másik papírból. Mindkettőt lehet majd szelektíven gyűjteni, mert újrahasznosítható.

A környezetvédők az új változatot sem szeretik

A Kellogg's szerint mostantól a henger is újrahasznosítható lesz, ám a Recycling Association (Újrahasznosítók Szövetsége) munkatársa szerint az új dizájn nem jelent teljes megoldást.

Simon Ellin a BBC-nek úgy fogalmazott: "Az eredeti Pringles chips a rossz tervezés mintapéldája volt környezetvédelmi szempontból. Az új jobb, mint a régi, ezért üdvözöljük. De hogyha továbbra is ragaszkodnak a műanyag fedélhez, akkor ott vagyunk, ahol voltunk: az emberek piknik után otthagyják valahol. Azután a folyók beleviszik a tengerbe a műanyagot, ahol egyre csak szaporodik az idegen anyag. A műanyag tetőtől végképp búcsút kell venni!"

tudatos mindennapok
Hirdetés