1993 óta tizenöt faj pusztult ki, de legalább kétszer ennyit megmentettünk.
Negyvennyolc olyan fajt azonosítottak kutatók, amelyek természetvédelmi intézkedések nélkül már eltűntek volna az elmúlt 27 évben. A The Guardian cikkében ismertetett tanulmányt a Newcastle-i Egyetem és a BirdLife alapítvány készítette.
A tudósok azért 1993-tól vizsgálták a fejleményeket, mert akkor lépett életbe az ENSZ biológiai sokféleségről szóló egyezménye, más néven a riói egyezmény.
Tizenöt madár- és emlősfaj így is kihalt, 28 és 48 között van azoknak a száma, amelyek a visszatelepítéseknek és a védelemnek köszönhetik fennmaradásukat. Ezek közül mutatjuk be a legfontosabbakat, illetve legaranyosabbakat.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Még ebben a században kihalhatnak a jegesmedvék
Gyakorlatilag kihaltak a cápák a világ korallzátonyainak ötödén
Négy évtizedet késett, de most az év legfontosabb albuma lett – 2024 legjobb magyar lemezei
A Felső Tízezer kicsi forradalomról beszél, az Elefánt szerint nincs semmi (vagy Semmi van), Pogány Induló generációja viszont nagy forradalmat hajtott végre (legalábbis a popzenében). Mutatjuk az idei öt legjobb magyar lemezt, fordított sorrendben.