A németek azt remélik, ezúttal az ingatlanfejlesztők veszítenek el egy csatát. Utóbbiak mind többször próbálják megszerezni a német városok körül található kiskerteket, hogy újabb nagy tömböket hozzanak létre. A koronavírus-járvány azonban csak megerősítette az ellenállókat: ezek az apró oázisok nemcsak a kikapcsolódást szolgálják, de szerepük van a környezet védelmében is.
Ahogy Magyarországon, úgy a német fővárosban is heteket töltöttek otthonaikba zárva a helyiek, hogy ezzel segítsék a koronavírus terjedésének megállítását. Voltak azonban olyan szerencsések, akik a város kertkomplexumaiban, az úgynevezett „kiskertes övezetekben” találtak magunkat menedéket.
A német fővárosban mintegy 70 ezer ilyen kiskert van. A német ingatlanépítés felvirágzása azonban egyre jobban fenyegeti a fennmaradásukat, miután a városokban egyre több lakásra lenne szükség, építési területből viszont egyre kevesebb van.
A Deutsche Welle riportja ezeket az oázisokat mutatja be:
A cikk a Deutsche Welle és a hvg.hu együttműködése keretében készült.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Orosz olajból készült termékek az EU-ban: napokon belül lejárhat a szankció alóli felmentés, piacot veszthet a Mol
Tilos az unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egyévnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.