A philippsburgi atomerőmű jellegzetes tornyait irányított robbantással tették a földdel egyenlővé csütörtök reggel.
Az utolsó szöget is beverték egy németországi atomerőmű, a philippsburgi létesítmény koporsójába: irányított robbantással darabjaira szedték az erőmű hűtőtornyait, amelyek korábban messziről is jól láthatóak voltak.
A Rajna-parti erőmű hivatalosan 2026-ig üzemelt volna, ám mivel a német lakosság egyre nagyobb része ellenzi az atomenergia használatát, ennél jóval hamarabb elbúcsúztak tőle. Az 1-es blokk 2011 óta nem működik, a 2-est tavaly december végén állították le.
Az atomkonszenzus értelmében egy atomerőmű legfeljebb 32 évig üzemelhet. A philippsburgi esetében 2010-ben a hosszabbítás mellett döntöttek, a létesítmény azonban nem töltötte ki ezt az időt.
A csütörtök reggeli irányított robbantásról videó is készült:
És hogy mi a helyzet nálunk? A magyar kormány szerint az atomenergia a nyerő.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Az Európai Bíróság mondhatja ki: az atomenergia fejlesztése nem rendelhető alá a környezetvédelemnek
Ausztria teljesen felhagy a szénenergia használatával
"Amit mi csinálunk, az hosszútávfutás" – színfalak mögött az Ivan & The Parazollal
Néhány napon belül több helyen és több helyzetben is találkoztunk a jövőre hatodik nagylemezét megjelentető Ivan & The Parazollal, hogy megtudjuk, mitől különleges a zenekar új nagylemeze, hogyan áll most a 14 éves zenekar, mi történt velük az elmúlt években, és miért gondolják azt, hogy eljött az együttes aranykora. A HVG kisfilmje.