Zhvg hvg.hu 2020. április. 08. 12:01

Járhatunk piacra érintkezésmentesen

Rugalmasan alkalmazkodott a termelői piac a körülményekhez: mivel a házhoz szállítás hosszú távon nem lett volna fenntartható, egy érintkezésmentes „drive in” megoldást is bevezettek Dunakeszin, hogy közösségi összefogással biztosítsák a termelők megélhetését.

Annak ellenére, hogy a koronavírus-járvány alatt is nyitva lehetnek a piacok, sokan a tömegtől tartva inkább elkerülik őket. Ez akár végzetesen is érintheti a kisebb, termelői piacokat és az ott értékesítőket. Dunakeszin viszont megoldást találtak arra, hogy tovább működhessen a helyi termelői piac – érintkezésmentesen.

„A járványhelyzet súlyosbodásakor több termelőnk jelezte az aggodalmát, hogy a vásárlói kereslet csökkenésével az ellehetetlenülés szélére sodródhat. A félelmük nem volt alaptalan, mert addigra több piacot is bezártak a régióban” – mondta a hvg.hu-nak Kovács Zsuzsa, a Dunakeszi Kispiac ötletgazdája. A piac működésétől 40 termelő megélhetése függ.  

A szervezők a már meglévő honlapjukat alakították át, azon keresztül a vásárlók virtuális bevásárlólistát készíthetnek és küldhetnek a termelőknek. Mivel a megrendelések összekészítése, ellenőrzése és házhoz szállítása hosszú távon nem lett volna fenntartható a megoldás, felvetették a drive in ötletét. „Ennek az a lényege, hogy a piacon a vásárlók a legkevesebb érintkezéssel, a saját autójukban ülve veszik át a rendelésüket, amit előre összekészítünk. Ezzel egymást és magunkat is védjük. Most lesz a harmadik Kispiac, hogy ilyen átvétellel lehet rendelni a termékeinket, a visszajelzések egyöntetűen pozitívak. A készpénz kezelést átlátszó műanyag tasak segítségével valósítjuk meg, amibe bekészítik a várakozási idő alatt vásárlóink az átvett árucikkek ellenértékét” – magyarázta a szervező.

fotó: Tartsd otthon a nagyit
tudatos mindennapok
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.