Tel-Avivban is megszólaltak a légvédelmi szirénák, az amerikai külügyminiszter azonban gond nélkül megérkezett Izraelbe. Közben Iránnak kémkedő hálózat tagjait tartóztatták le.
Kedden megérkezett Izraelbe Anthony Blinken. Az amerikai külügyminisztérium szóvivőjének közleménye szerint a miniszter egyhetes útja a tervek szerint Izrael mellett érinti Jordániát, Szaúd-Arábiát, Katart, és az Egyesült Arab Emirátusokat is. Mint az MTI írja, Blinken 2023. október 7-e, a Hamász Izraelt ért támadása óta tizenegyedik alkalommal utazik a Közel-Keletre, hogy ösztönözze a megállapodást a harcok beszüntetéséről, a túszok elengedéséről, valamint a próbálja megelőzni az eszkalációt.
Mindeközben a Hezbollah bejelentette, hogy rakétatámadással megcéloztak egy, a Tel-Aviv külvárosában lévő katonai bázist, valamint a Haifa melletti haditengerészeti támaszpontot is. Az izraeli hadsereg (IDF) tájékoztatása szerint a támadás során Libanonból körülbelül 20 rakétát lőttek, és ugyan sérültekről nem érkezett hír, a helyi sajtó rendőrségre hivatkozva azt írja, hogy észak-izraeli Ma’agan Michael városában egy épületben és járművekben is károk keletkeztek – írja a Guardian.
A keddi légitámadást megelőző napon Izrael több csapást is mért Bejrút városára. A libanoni egészségügyi minisztérium közlése szerint legalább tizenhárman – köztük egy gyermek is – életüket vesztették, amikor az egyik egyetemi kórház közelében is rakéta csapódott be. A hivatalos tájékoztatás szerint a sebesültek száma közel hatvanra tehető, nagyjából harmadukat kórházba kellett szállítani, és hét ember állapota válságos. Az izraeli hadsereg szerint a Hezbollah egyik létesítménye volt a célpont, a CNN szerint pedig a légitámadás olyan környéken történt, amelyre nem vonatkozott evakuálási parancs az IDF részéról.
Az izraeli rendőrség és a Sin Bet belföldi hírszerző szolgálat hétfőn bejelentette, letartóztatták Izraelben egy hálózat hét tagját, amely a gyanú szerint Iránnak kémkedett. A nyomozók azt állították, hogy a hálózat körülbelül két éve működött. Az izraeli sajtó beszámolói szerint a gyanúsítottakat azzal vádolják, hogy fényképeztek és információkat gyűjtöttek izraeli bázisokról és létesítményekről, köztük a tel-avivi védelmi főhadiszállásról, a Kirya néven ismert, valamint a Nevatim és Ramat David légitámaszpontokról.
A rendőrség szerint a Haifában és környékén élő hét ember két éven át érzékeny információkat gyűjtött katonai támaszpontokról, az energetikai infrastruktúráról és kiemelkedő izraeli személyiségekről, és már mintegy hat-hétszáz feladatot teljesített. A hatóságok az illetők közül megneveztek ötöt, kettő azonban kiskorú, így az ő kilétük nem közölhető. Kihallgatásukon arra hivatkoztak, hogy „a pénz rabjai lettek”, szolgáltatásaikért ugyanis több százezer dollárt kaptak, részben banki átutalás formájában orosz turistáktól, részben kriptovalutában.