Világ hvg.hu 2024. január. 22. 05:11

Huszonhétre emelkedett a donyecki piacot ért rakétatámadás halálos áldozatainak száma

Az oroszbarát vezetés Ukrajnát hibáztatja, a térségben aktív ukrán csapatok azt állítják, hogy nem köthető az ukrán sereghez a támadás.

Háború Ukrajnában
Friss cikkek a témában

Huszonhét ember meghalt és 25 megsebesült, amikor az ukrán erők bombázták az orosz ellenőrzés alatt álló kelet-ukrajnai Donyeck városát - közölte vasárnap Denisz Puszilin, a donyecki régió oroszok által kinevezett vezetője a Reuters szerint.

Alekszej Kulemzin, a város oroszok által kinevezett polgármestere arról beszélt, hogy az ukrán erők egy forgalmas területet bombáztak, ahol üzletek és egy piac található.

Az ukrán hadsereg egyik, a térségben tevékenykedő csoportja ugyanakkor azt közölte, hogy nem ők hajtották végre a támadást - írja a BBC.

 

Rakétatámadás érte a donyecki piacot, legalább 25-en meghaltak

Az orosz megszállás alatt lévő Donyecket rakétával lőtték, a Balti-tengeren egy orosz LNG-tároló valószínűleg dróntámadás után kigyulladt, az oroszok pedig egy kis falut elfoglaltak.

A helyszíni fotókon és videókon síró emberek és a város egyik piacának közelében, a véráztatta havon fekvő holttestek láthatóak.

Donyeck városát és a tágabb kelet-ukrajnai régió egyes részeit először 2014-ben foglalták el az oroszok által támogatott erők, és a területet azóta részben Moszkva ellenőrzi.

A város mintegy 20 kilométerre van a frontvonaltól. A Donyeck városához közeli területeken - köztük Mariinkában és Avdijivkában - zajlanak az utóbbi időben a leghevesebb harcok.

Tankkal szeretne végighajtani a Vörös téren az ukrán főparancsnok

Levezényelte az ukrán hadsereg modernizálását, és most az orosz agresszió elleni védekezést irányítja Valerij Zaluzsnij, aki már kisgyerekként szeretett katonásdit játszani.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.