Világ MTI 2023. november. 23. 08:18

Tönkrementek a fúrók, még mindig nem tudták kimenteni az alagútban rekedt indiai munkásokat

Újabb nehézség akadályozza Indiában a beomlott alagútban rekedt munkások kimentését.

Továbbra sem sikerült kimenteni az indiai hatóságoknak a Himalájában csaknem két hete beomlott alagútban rekedt 41 munkást, a csütörtökön közzétett tájékoztatás szerint a fúrógépek egy részét ugyanis a törmelékben lévő fémdarabok a mentés utolsó szakaszában tönkretették.

Kirti Panvar, az ország északi részén lévő Uttarakhand állam kormányának szóvivője azt mondta, speciális vágószerszámokat rendeltek Újdelhiből, és igyekeznek mihamarabb eltávolítani a fémdarabokat a törmelékből, hogy folytathassák a munkát.

Szerda éjjelre már 44 métert haladtak előre a fúrásban, így már csak 13 méter szükséges ahhoz, hogy a katasztrófavédelem a kijutást segítő csöveket helyezhessen a kialakított vájatba. A hegyes domborzat azonban nem könnyíti meg a munkát, a mentés során használt gépek rezgése pedig már további omlásokhoz vezetett.

 

Előkerültek az első felvételek a kilenc napja alagútba szorult indiai munkásokról - videó

Ételt és italt is be tudnak juttatni nekik, ahogy depresszió elleni gyógyszert is.

Az épülő autópálya-alagút november 12-én, fölcsuszamlás miatt omlott be, maga alá temetve a munkásokat Uttarkasi közelében. A hatóságok egy csövön keresztül juttatnak el élelmiszert, C-vitamint és gyógyszereket, köztük depresszió elleni tablettákat a bent rekedtekhez, akikkel walkie-talkie-kkal tartják a kapcsolatot.

A helyszínen vannak a munkások családtagjai is, akik közül többen azt mondták a sajtónak, a mentési munkálatokban jelentkező nehézségek ellenére is remélik, hogy nemsokára sikerül kimenekíteni szeretteiket.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.