Világ MTI 2023. június. 22. 06:15

Legalább 37 sérültje van a párizsi robbanásnak, két embert még keresnek

A nem végleges információk szerint 37 sérültje van a Párizs belvárosában szerda délutánt történt épületrobbanásnak. Négy ember állapota életveszélyes, két ember még keresnek a dizájniskola romjai alatt. Szemtanúk szerint a robbanás előtt gázszagot lehetett érezni a környéken.

Robbanás történt szerda délután Párizs belvárosában, az 5. kerületi Alphonse-Laveran téren, a Saint-Jacques utca közelében. A tűzoltóknak két óra alatt sikerült eloltaniuk a tüzet, de az esetben legalább 37-en sérültek meg, közülük négyen életveszélyes állapotban vannak.

Gérald Darmanin francia belügyminiszter a helyszínen arról beszélt, hogy két embert még eltűntként tartanak nyilván, őket most a romok alatt keresik.

Laurent Nunes párizsi prefektus a helyszínen arról tájékoztatta a sajtót, hogy a robbanás a Saint-Jacques utca 277.-ben történt a Paris American Academy elnevezésű kétnyelvű dizájniskolában, amelynek homlokzata leomlott, majd a tűz átterjedt a szomszédos épületre. A tüzet a tűzoltóknak időközben sikerült eloltaniuk. Az esetről készült felvételek bejárták a közösségi oldalakat:

Robbanás történt Párizs belvárosában - videó

A párizsi főpolgármester a helyszínre indult és a fővárosi önkormányzat válságstábot állított fel.

Szemtanúk a francia hírtelevíziókban arról számoltak be, hogy a robbanást megelőzően erős gázszag terjengett a környéken.

A párizsi prefektúra azt kérte mindenkitől, hogy kerüljék el a környéket annak érdekében, hogy a tűzoltóság és a rendőrség végezhesse a munkáját.

A párizsi ügyészség annyit közölt, hogy egy épület kigyulladt és részben összeomlott a Saint-Jacques utcában, a Notre-Dame du Val-de-Grace templom közelében. A vádhatóság szerint egyelőre nem lehet megállapítani, hogy mi okozta a tüzet, nem szándékos sérülés okozása miatt indult eljárás.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.