Világ MTI 2022. október. 31. 18:17

Egy orosz rakéta roncsdarabja zuhant le egy moldovai faluban

A rakétát az oroszok eredetileg egy ukrán vízierőműnek szánták.

Háború Ukrajnában
Friss cikkek a témában

Ukrajna fölött lelőtt orosz rakéta roncsdarabja zuhant le hétfőn egy az ukrán határhoz közeli észak-moldovai faluban - közölte a chisinaui belügyminisztérium. A Naslavcea nevű település több házának ablaka betört, sérültek azonban előzetes értesülések szerint nincsenek.

Az ukrán hadsereg közlése szerint az orosz rakéta eredeti célja a nagyjából tíz kilométerre található Novodnyisztrovszknál működő, a Dyeszter-folyón kialakított vízerőmű lett volna. Az ukrán légvédelem azonban repülés közben lelőtte a rakétát.

A moldovai védelmi tárca megerősítette, hogy az orosz rakéta nem sértette meg Moldova légterét. Egy hasonló légitámadás során október 10-én azonban három orosz rakéta is átrepült Moldova légterén.

A mostani ügyel összefüggésben a moldovai külügyminisztériumba bekérették az orosz nagykövetet, és tudatták vele, hogy kiutasítják a chisinaui képviselet egyik diplomatáját. "A szomszédos országra mért rakétacsapások fokozzák a kockázatokat a biztonsági szférában, állampolgáraink pedig egyre jobban érzik a háború pusztító hatásait" - olvasható a tárca állásfoglalásában. A minisztérium egyben hangsúlyozta, hogy az ukrán energetikai infrastruktúrára mért csapások egyre nagyobb veszélyt jelentenek Moldova energiabiztonságára.

Az orosz külügyminisztérium a fejleményre reagálva közölte, hogy Moszkva megfelelő választ fog adni diplomatája kiutasítására.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.