Reznyikov szavait azonban érdemes némi kétellyel fogadni, a valódi ellentámadásokat ugyanis ritkán szokták jó előre bejelenteni a sajtóban.
Ukrajna egy "egymilliós hadsereget" tervez felállítani, amelyet NATO-fegyverekkel szerelnek fel, hogy visszafoglalja az ország déli részét a megszálló oroszoktól – jelentette be a védelmi miniszter. A Fekete-tenger partvidékének visszafoglalása létfontosságú az ország gazdasága számára – mondta Olekszij Reznyikov (képünkön). A BBC kijevi tudósítója szerint ezt viszont érdemesebb egyfajta lelkesítő szövegként értelmezni, mint valódi tervként. A védelmi miniszter akkor mondta mindezeket, amikor az oroszok épp nagyobb területeket foglaltak el a Donbasz térségében.
A The Times brit napilapnak adott interjújában Reznyikov dicsérte az Egyesült Királyságot, amiért kulcsszerepet játszott abban, hogy Ukrajnának a szovjet korszakból származó fegyverzetét a NATO-szabvány szerinti légvédelmi rendszerekre és lőszerekre cserélte. Hozzátette, hogy a fegyverszállításokat fel kell gyorsítani. „Többre van szükségünk, gyorsan, hogy megmentsük katonáink életét. Minden egyes nap, amíg a tarackokra várunk, száz katonát veszíthetünk el” – mondta. „Körülbelül 700 ezer tagja van a fegyveres erőknek, és ha hozzáadjuk a nemzeti gárdát, a rendőrséget, a határőrséget, akkor körülbelül egymillióan vagyunk” – mondta a védelmi miniszter.
Dr. Jack Watling, a Royal United Services Institute vezető kutatója azonban óvatosságra intett ezzel az adattal kapcsolatban. „Ez nem egy egymillió fős haderő, amely ellentámadást fog végrehajtani” – mondta Watling a BBC-nek. „Normális esetben az ember, amikor ellentámadást indít, a meglepetésre is apellál, így a nyilvános bejelentés részben inkább arra szolgál, hogy rákényszerítse az oroszokat az erőik elaprózására.”
Az orosz–ukrán háború eseményeit követő hírfolyamunkat alább találja:
Zelenszkij: Egyetlen orosz gyilkos sem kerülheti el a büntetését, a háború miatt a hummusz is drágulhat - a háború hétfői eseményei
Az ukrán elnök a Csasziv Jarban 15 civil halálát okozó rakétacsapásra reagált, Oroszország és Ukrajna a világ legnagyobb csicseriborsó exportőrei között van, így az idei hozam akár 20 százalékkal is alacsonyabb lehet.