Világ hvg.hu 2021. március. 24. 17:56

Meggyilkoltak egy 7 éves kislányt a katonák Mianmarban

Khin Myo Chi az apja ölében ült, amikor végeztek vele. Tegnap egy 15 éves fiút is lelőttek.

A mianmari katonák egy rajtaütés során agyonlőttek egy 7 éves kislányt Mandalayben. A lány a katonai puccsot követő, az ellenzékieket célzó támadásoknak a legfiatalabb áldozata közölte a CNN.

A hírportál idézi a helyi sajtó által megszólaltatott rokonokat, akik arról számoltak be, hogy a katonák berúgták a ház ajtaját, ahol a kislány a családjával él, átkutatták azt, majd egy szóváltás után tüzet nyitottak. A kislány, Khin Myo Chi éppen az apja ölében ült, amikor lelőtték, számolt be az áldozat idősebb nővére.

A CNN azt írja, hogy a kislány a kórházba tartó mentőautóban halt meg. A katonák az apa 19 éves fiát is megverték és letartóztatták.

A hírportál szerint az előző napon egy 15 éves fiút is lelőttek.

Mianmarban február elsején vezettek be szükségállapotot, miután a hadsereg a mianmari parlament ülése előtt néhány órával átvette a hatalmat, és őrizetbe vette a Nobel-békedíjas Aung Szan Szú Kjít, Mianmar de facto vezetőjét, valamint több más magas rangú politikust, a helyükre pedig újakat nevezett ki. A lépést azzal indokolták, hogy a kormány nem reagált a katonaságnak a feltételezett választási csalásokkal kapcsolatos panaszaira.

A katonai puccs után számos városban tüntetések kezdődtek, a hadsereg pedig egyre keményebb eszközökhöz folyamodott, gumilövedékkel, vízágyúval oszlatta a tüntetőket. A katonai junta már nem csak a puccsot ellenző tüntetőkkel szemben lép fel támadólag, de otthonukban tartózkodó civilek, gyerekek is a célponttá váltak.

Február 22-én általános sztrájk kezdődött az országban, a katonai retorziók pedig egyre több áldozatot követeltek. Február 28-án 18-an vesztették életüket, március 4-én pedig már 38 ember haláláról számolt be az ENSZ.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.