Az új iránymutatás szerint megtagadhatják az intenzív ellátást azoktól a betegektől, akiknek kisebb a túlélési esélyük.
Új etikai irányelveket határozott meg a koronavírus-fertőzéssel diagnosztizált betegek kezelésében a brit orvosok érdekképviseletét ellátó szakmai szövetség, a British Medical Association (BMA). A szerdán életbe lépett változás értelmében az orvosoknak a túlélésre kevésbé esélyes, idős páciensek helyett a jobb egészségi állapotú, fiatalabb betegeknek kell átadniuk a lélegeztetőgépeket – számol be a CNN.
Az útmutató arra az esetre készült, ha az orvosoknak "szomorú döntéseket" kellene meghozniuk az életmentő ellátásokról abban az esetben, ha az egészségügyi rendszer már nem volna képes megbirkózni az összes koronavírusos esettel. "Ebben az esetben a legrosszabb állapotban lévő betegektől adott esetben meg lehet tagadni az intenzív ellátást vagy a lélegeztetést" – olvasható a dokumentumban.
Viharos gyorsasággal emeltek óriási szükségkórházakat Londonban és Milánóban is - videó
Miközben a hivatalosan közölt adatok alapján más országokhoz képest nálunk még mindig alacsony a koronavírussal fertőzöttek száma, az operatív törzs titokban már egy több száz férőhelyes ellátóhelyet rendeztetett be a Hungexpo területén - tudta meg a hvg.hu, miután sikerült egy fotót megszereznünk a készülő, valószínűleg járványközpontnak szánt helyszínről.
Az iránymutatás szerint illegális volna életkorhoz kötni azt, hogy ki kaphat életmentő kezelést, de hozzátették, hogy az egyébként is légzőszervi problémákkal küzdő, idősebb betegeknek az intenzív ellátás ellenére is kisebb az esélyük a felépülésre.
A brit orvosoknak mérlegelniük kell tehát, hogy kit gyógyítanak meg, és kitől tagadják meg a kezelést, így olyan döntési helyzetbe kerülnek, mint amiről korábban a bergamói orvosok számoltak be.
A csütörtök reggeli adatok szerint az Egyesült Királyságban 29 865 feljegyzett fertőzött volt, 2357 halálos áldozat és 179 gyógyult.