Világ MTI 2020. március. 02. 14:01

Koronavírus: Iránban már 66-an meghaltak járványban

Már több mint 1500-an betegedtek meg, köztük a koronavírus leküzdésére létrehozott kormányzati munkacsoportnak a vezetője is.

Iránban már 66-ra emelkedett az új koronavírus-járvány halálos áldozatainak száma, a fertőzöttek száma 1501-re nőtt – közölték hétfőn a hatóságok. A halottak között van az iráni legfőbb vallási és politikai vezető egy tanácsadója is.

Kína után Iránban haltak meg eddig a legtöbben az új koronavírus miatt. Több magas rangú tisztségviselő is van a fertőzöttek között, például Maszúme Ebtekár iráni alelnök, illetve a koronavírus leküzdésére létrehozott kormányzati munkacsoportnak a vezetője,

aki egyébként eleinte igyekezett kisebbíteni a járvány jelentőségét.

MTI/EPA/Abedin Taherkenareh
  • Izlandon vasárnap este bejelentették, hogy észlelték az első koronavírus-fertőzéseket: három ember kapta el a kórt, akik korábban Észak-Olaszországban jártak.
  • Andorrában egy 20 éves fiatalember az első koronavírus-fertőzött, ő szintén Olaszországból, Milánóból tért haza nemrég.
  • Portugáliában is felfedezték az első fertőzötteket: egy 60 éves férfi Olaszországban, egy 33 éves férfi pedig a spanyolországi Valenciában járt a közelmúltban.
  • Az izraeli egészségügyi minisztérium pedig közölte, hogy a tizedik fertőzött az országban egy katonanő. Hivatalos adatok szerint több mint 5600 izraeli van jelenleg otthoni karanténban, sokan közülük olaszországi üdülésből tértek haza.

Közben Kínában halálra ítéltek egy férfit, aki február elején halálra késelt két biztonsági őrt egy vírusellenőrzési hatósági útakadálynál az ország délnyugati részén. A férfi járművében utazó utas megpróbálta elbontani az útakadályt, hogy tovább tudjanak haladni, ám ezt egy biztonsági őr videóra vette. Az elítélt férfi először a kamerázó őrre támadt, majd leszúrta az annak segítségére siető másik biztonsági őrt is.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.