Világ hvg.hu 2019. május. 05. 18:14

Súlyos légibaleset történt Moszkvában

Kényszerleszállás közben kigyulladt egy repülőgép a moszkvai Seremetyevo repülőtéren. A gép Seremetyevóról szállt fel Murmanszk felé, de tüzet észleltek a fedélzeten, így a gép azonnal visszafordult. A gépen 78 személy tartózkodott, a hivatalos jelentések szerint 41 ember, köztük két gyermek halt meg a katasztrófában. Az égő gépről és a menekülő emberekről videó is készült.

A gép egy orosz gyártmányú Superjet 100-as volt. Orosz források szerint a géptüzet már eloltották. A kényszerleszállást csak második kísérletre sikerült végrehajtani, a gép 33 perccel a felszállást után ért földet. A gépet az Aeroflot orosz légitársaság üzemeltette. Egyes beszámolók szerint a tüzet egy elektromos berendezés rövidzárlata okozta, míg más források szerint a gépbe villám csapott. A TASZSZ első híradésa szerint 13 ember vesztette életét a katasztrófában. Azóta kiderült: 41-en haltak meg. A 78 ember közül, aki a repülőn volt, 33 utas, valamint a személyzet öt tagja közül négy ember élte túl a balesetet.

A balesetet túlélt pilóták is azt mondták, valószínűleg villám okozhatta a tüzet.

A gépen 78 személy - 73 utas és az ötfős személyzet -  tartózkodott, a halottak a gép hátsó részén lévő utasok közül kerültek ki. Szemtanúk szerint bár a leszállás meglehetősen keményre sikeredett, a lángok csak azután váltak láthatóvá, hogy a gép megállt a leszállópályán.

A gép útja a Flightradar app szerint:

 

A baleset miatt a reptér forgalmát leállították, az embereket nem engedték kiszállni a gépekből, és a légikikötő illetékesei nem közölték, mikor indulhatnak újra a gépek. A reptéren tartózkodók arról is beszámoltak, hogy a tűzoltók nagyon gyorsan a géphez értek, és gyorsan megfékezték a magasba csapó lángokat.

A leszállás utáni pillanatok:

 

 

Az égő gép és a menekülő emberek:

 

 

 

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.