A britek többsége azt szeretné, ha Theresa May miniszterelnök kormánya elhalasztaná a Brexitet, azaz Nagy-Britannia EU-ból való kilépését. Az eredeti tervek szerint a kilépés détuma 2019. március 29-e lenne.
Az Independent című londoni napilapban megjelent exkluzív közvélemény-kutatás szerint a megkérdezettek 53 százaléka helyeselné a halasztást, amely egyben lehetőséget teremtene egy második kilépési népszavazás megrendezésére is, illetve a Brüsszellel kezdett alkudozás folytatására. Az első Brexit-referendumot 2016-ban tartották meg, akkor a résztvevők 52 százaléka voksolt igennel az unióból való kilépésre.
A halasztás lehetősége már a parlamentben is felmerült, a jelenlegi határidővel ugyanis alig van esély arra, hogy a brit parlament elfogadjon valamiféle kilépési tervet – az eredetit néhány napja leszavazta az alsóház – így megnőne a megállapodás nélküli, „kemény kilépés” veszélye.
Az Independent közvélemény-kutatás szerint a megkérdezettek 33 százaléka támogatja annyira a kilépést, hogy elfogadja a „kemény Brexitet” is. A megkérdezettek ezen harmada annak ellenére is kilépés párti, hogy a megállapodás nélküli távozás komoly károkat okozna a brit gazdaságnak. A válaszolók 49 százaléka vélekedett úgy, hogy az egyezség nélküli távozás gazdasági katasztrófát okozna, 28 százalék szerint pedig ez az állítás nem igaz. Az EU egyébként közölte, hogy nem hajlandó újratárgyalni a 18 hómapig egyeztetett, s a May-kanbinet által elfogadott Brexit-megállapodást.
A reprezentatív közvélemény-kutatásban 1503 embert kérdeztek február 4-8 között.