Világ hvg.hu 2018. október. 30. 18:58

Megölték a börtönben a maffiavezért, akit Johnny Depp alakított a filmvásznon

A bostoni gengszter, James "Whitey" Bulger több filmbéli maffiavezér karakterét is inspirálta.

Megölték egy nyugat-virginiai szövetségi börtönben a hírhedt bostoni gengsztert, James "Whitey " Bulgert, aki több sikeres film maffiafőnöki karakterét is inspirálta.

A 89 éves Bulgert holtan találták a cellájában a nyugat-virginiai börtönben, épp miután egy floridai börtönből átszállították oda.

A maffiavezért, akit 2011-ben fogtak el egy 16 éven át tartó körözés után, végül 2013-ban ítélték el 11 rendbeli gyilkosságért. Bulger életfogytiglant kapott.

A börtön nem kommentálta a múlt héten a Bulger áthelyezéséről szóló döntést, és bár egyelőre nem hozták nyilvánosságra, hogy mi történt vele, egy börtönőr-szövetség a CBS-nek azt nyilatkozta, hogy a férfit meggyilkolták. Hozzátette azt is, hogy komoly börtönőr-hiány van az intézményben.

Bulger a zsarolással, uzsorával, védelmi pénz szedésével, fogadásokkal, fegyverkereskedelmmel, teherautó-eltérítésekkel foglalkozó dél-bostoni Winter Hill banda vezetője volt a nyolcvanas évektől, majd 1994-ben egy FBI-akció elől menekülni kezdett, és egészen 2011-es elfogásáig szökésben volt. Whitey Bulger életéről itt írtunk korábban!

James "Whitey" Bulger számos maffiózó karakterét inspirálta, így például a több Oscar-díjat is nyert Martin Scorsese-filmben, A téglában a Jack Nicholson által alakított Frank Costello alakját is róla mintázták, de Fekete mise címmel 2015-ben Johnny Depp főszereplésével készült róla film. A film alapjául szolgáló, azonos című könyvet Magyarországon a HVG adta ki.

Dick Lehr, Gerard O'Neil: Fekete mise

James Whitey Bulger egy befolyásos politikus öccse, pályáját uzsorásként és bukmékerként kezdte, majd tíz évig az Alcatrazban raboskodott. Amikor az 1...

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.