Világ MTI 2018. július. 23. 11:11

A miniszterelnök közbelép: vizsgálat indul a kínai vakcinabotrányban

A kínai miniszterelnök vizsgálatot rendelt el a kínai oltóanyaggyártásban egy cégnél történt súlyos szabálytalanságok miatt.

Li Ko-csiang vasárnap este, egy héttel az után utasította a kormányt az általános vizsgálat elvégzésére, hogy a szakmai felügyelet befejezte a nyomozást a Csangcsun Csangseng biotechnológiai cégnél adathamisítás és a veszettség elleni oltóanyagok gyártásszabványaitól való eltérés miatt – jelentette a kínai állami média.

A Csangcsun Csangseng az ország második legnagyobb gyártója a veszettség elleni vakcinák terén.

Li kijelentette, hogy a cég átlépett egy erkölcsi határt, és a történteket a társadalom elé kell tárni. Felszólította a kormányt, hogy alaposan vizsgálja ki a teljes oltóanyaggyártási és -kereskedelmi láncot.

A kínai élelmiszer- és gyógyszerbiztonsági hatóság július 15-én jelentette be a cégnél lefolytatott nyomozás eredményét, és ennek hatására országos társadalmi vita alakult ki az oltóanyagokról és általában a hamisított termékekről. A hatóság vasárnap bejelentette, hogy a társadalmi felháborodás miatt visszavonta a cég gyártási engedélyét, és a kereskedelemből kivonták a gyár vakcináit.

A Csangcsun Csangsenget tavaly egyszer már megbüntették a torokgyík (diftéria), a szamárköhögés és a tetanusz elleni oltóanyagok jellemzőinek meghamisítása miatt.

A vakcinahamisítási botrány előtt számos hasonló minőségellenőrzési probléma történt már Kínában.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.