Világ MTI 2018. június. 22. 19:40

Aszad: Időpocsékolás lenne most Trumpékkal tárgyalni

A szíriai elnök szerint az amerikai elnökökkel az a baj, hogy a lobbitevékenység foglyai, a médiavállalatok, a nagy olaj- és fegyvercégek befolyása alatt állnak.

Időpocsékolás lenne párbeszédet folytatni az Egyesült Államokkal – ezt mondta szíriai elnök az orosz NTV hírtelevíziónak adott interjújában, melyből pénteken közöltek részleteket.

Bassár el-Aszad elutasította, hogy az orosz, iráni és libanoni szövetségeseihez hasonlóan a szíriai háborúba beavatkozó Egyesült Államokkal tárgyaljon. Szerinte Washington azt mondja, amit tárgyalópartnere hallani akar, viszont az ellenkezőjét teszi. A helyzet ráadásul egyre csak rosszabbodik, aminek Donald Trump amerikai elnök élénk példája: az a baj az amerikai elnökökkel, hogy a lobbitevékenység foglyai, a médiavállalatok, a nagy olaj- és fegyvercégek befolyása alatt állnak.

Hozzátette: Damaszkusz nem zárkózik el olyan párbeszédtől, amely eredményre vezet, de nem hiszi, hogy az amerikaikkal ez a közeljövőben lehetségessé válik.

Eközben a szíriai háborús folyamatokat nyomon követő, Emberi Jogok Szíriai Megfigyelőközpontja nevű civil szervezet arról számolt be, hogy a dél-szíriai, főként iszlamista lázadó szervezetek uralta Deraa tartományban a kormányerők egy év után ismét hordóbombákat vetettek be. A robbanószerrel és üzemanyaggal megtöltött, pontos célzásra alkalmatlan, viszont óriási pusztítást végző hordókat helikopterekből hullatták. Úgy tudni, 12 ilyen pusztító fegyvert szórtak a tartományra.

A tartománnyal szomszédos Jordánia és Izrael szeretné elkerülni, hogy a térségben fokozódjanak a harcok, mert az biztonsági kockázatot jelentene a két országra.

Az Egyesült Államok múlt héten figyelmeztetett: határozott és megfelelő lépéseket tesz, ha Damaszkusz megtámadja az övezetet.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.