Nyitva kell tartani a lehetőséget, hogy az Egyesült Államok katonailag válaszoljon Észak-Korea fenyegetőzésére - mondta a brit külügyminiszter.
A brit külügyminiszter szerint senki a világon nem akarja, hogy az észak-koreai válság fegyveres konfliktussá fajuljon, de legalább elviekben nyitva kell tartani a katonai beavatkozás lehetőségét.
Boris Johnson a Királyi Külügyi Intézet éves konferenciáján arról beszélt: az emberiség érthető módon teszi fel azt a kérdést, hogy "nem lebeg-e ismét a feje felett Damoklész nukleáris kardja".
Sem az Egyesült Királyságban, sem a világon bárhol nincs senki, aki aktívan törekedne a katonai megoldásra. A világnak és főleg Kim Dzsong Unnak azonban meg kell értenie, hogy ha egy rezsim nem csupán fenyegetőzik New York lángba borításával, de rövid időn belül az eszközei is meglesznek e fenyegetőzés valóra váltására, akkor az Egyesült Államok elnökének, "bárki legyen is az", abszolút kötelessége az összes olyan opció előkészítése, amelyekkel az amerikai nép és az Egyesült Államok nukleáris védőernyője alá húzódó más országok biztonságát meg lehet védeni - fogalmazott a brit külügyminiszter. A mindenkori amerikai elnöknek éppen ezért nyitva kell hagynia a katonai opciókat is.
Johnson szerint ha Kim Dzsong Un célja az, hogy megfélemlítéssel bírja rá az Egyesült Államokat a teljes kivonulásra a kelet-ázsiai térségből, akkor ennek pontosan az ellenkezőjét fogja elérni.